دستور ویژه وزیر کشور به استانداران

کدخبر: 454522
اقتصادنیوز: وحیدی با بیان اینکه در کشور مشکل کمبود کالا نداریم، گفت: چالش اصلی نظام توزیع کالاها و خدمات در کشور، احتکار است که در این عرصه استانداران باید تدابیری بیندیشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست استانداران سراسر کشور که امروز با حضور ۳۱ استاندار در محل وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه مجموعه دولت در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم عزیز ایران اسلامی است، گفت: استانداران به عنوان نمانیدگان عالی دولت در استان‌ها باید با تمام ظرفیت نسبت به تحقق اهداف و ماموریت‌های دولت در حوزه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی تلاش کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه در کشور مشکل کمبود کالا نداریم، گفت: چالش اصلی نظام توزیع کالاها و خدمات در کشور، احتکار است که در این عرصه استانداران باید با فعال کردن ظرفیت‌های نظارتی اجازه جولان به سوداگران و فعالان این عرصه را ندهند.

وی ادامه داد: سیستم توزیع مناسب کالاها باید در استان‌های کشور با راهبری استانداران عملیاتی شود و این طور نباشد که در استان شاهد کمبود برخی اقلام اساسی باشیم علاوه براین استانداران باید با پیش بینی دقیق مسائل و نیازهای استان نسبت به تامین کالاها و مایحتاج عمومی استان اهتمام داشته باشند.

موضوع مسکن از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در نشست امروز با استانداران بود. وی در این خصوص گفت: دولت بنا دارد سالی یک میلیون مسکن تامین کرده و در اختیار متقاضیان این حوزه قرار دهد. در این عرصه هم استانداران باید با شناسایی دقیق مکان ساخت مسکن و ضرورت‌های لازم نسبت به تحقق شعار ملی دولت سیزدهم کمک کنند.

وی اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی هم در جلسات مختلف هیات دولت نسبت به تفویض اختیارات لازم به استانداران در تحقق نهضت ملی مسکن اهتمام دارند و برای همین باید از این فرصت همدلی و همکاری، در جهت تامین مسکن برای نیازمندان استفاده بهینه کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما