واکنش پنتاگون به نزدیک شدن بالگرد ایرانی به ناو آمریکا

کدخبر: 454843
اقتصادنیوز: سخنگوی پنتاگون با تایید خبر نزدیک شدن بالگرد ایران به ناو این کشور گفت: این اقدام می‌تواند به سوء تفاهم و اشتباه در محاسبات منجر شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جان کربی سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که یک بالگرد ایرانی به ناو آمریکایی در خلیج عمان نزدیک شده است.

سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه به وقت محلی در نشستی خبری در واشنگتن افزود که این بالگرد سه بار به دور کشتی جنگی "یو اس اس اسکس" نزدیک شده است و خدمه کشتی اقدامات محافظتی لازم را انجام دادند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با ادعای اینکه  بالگرد ایرانی به شکل غیرحرفه ای و ناامن به "یو اس اس اسکس" نزدیک شده است، گفت که در نهایت این اقدام بالگرد ایرانی بر حرکت یا عملیات کشتی جنگی  اسکس تاثیری نگذاشت.

این مقام پنتاگون مدعی شد که واشنگتن بر اساس قوانین بین المللی به عملیات های خود ادامه خواهد داد و از منافع ملی خود در منطقه دفاع خواهیم کرد.

کربی دفاع بالگردهای ایرانی از حریم جمهوری اسلامی را در ادامه ادعاهای خود خطرناک خواند و گفت که  می تواند به سوء تفاهم و اشتباه در محاسبات منجر شود.

وی با بیان اینکه مورد به شکل مسالمت آمیز به پایان رسید، در ادامه ادعاهای خود و توجیه حضور غیرقانونی نظامی آمریکا در منطقه مدعی شد فرماندهان ما حق دفاع از خود را دارند و در زمان خاص خود تصمیم گیری می کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما