سیاستمدار معروف مسموم شد

کدخبر: 455355
واعظ مخالف رئیس‌جمهور ترکیه در یک مزرعه در ایالت پنسیلوانیای آمریکا مسموم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه ترکیه‌ای «اودا تی وی»، شامگاه چهارشنبه، مدعی شد که «فتح‌الله گولن» واعظ ترکیه‌ای مخالف رئیس‌جمهور ترکیه در آمریکا مسموم شده است.

بر اساس گزارش روزنامه قطری «العربی الجدید»، این شبکه ترکیه‌ای ادعا کرده است که یکی از مریدان فتح‌الله گولن‌ هشتادساله، روز گذشته، او را مسموم کرده است.

این شبکه به نقل از چند منبع اطلاعاتی که نامی از آن‌ها نبرد، مدعی شد که این اتفاق دیشب در مزرعه گولن در ایالات پنسیلوانیای آمریکا رخ داده و یکی از شیوخ همراه فتح‌الله گولن نیز همزمان خودکشی کرده است.

بر اساس ادعای این شبکه، تدابیر امنیتی شدیدی در مزرعه مذکور اتخاذ شده است تا هیچ‌گونه اطلاعاتی به بیرون درز نکند و سازمان فتح‌الله گولن نیز دستور داده‌ است که اظهاراتی در این خصوص مطرح نشود.

اودا تی‌وی همچنین در ادامه ادعای خود اضافه کرد که «بوراق بکیر اوغلو» یکی از وکلای ترکیه‌ای، دیشب، با انتشار یک رشته‌ توئیت در حساب کاربری خود به نقل از یکی از افراد نزدیک به گولن اظهاراتی درباره مسمومیت وی و تحرکات فشرده نیروهای سازمان‌ اطلاعات آمریکا و دفتر تحقیقات فدرال مطرح کرده است.

سازمان فتح‌الله گولن تا ساعت انتشار این خبر به این ادعا واکنشی نشان نداده و آن را رد یا تأیید نکرده است.

 آنکارا سازمان گولن را - که به گفته دولتمردان این کشور، اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان‌های دولتی ترکیه نفوذ کرده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ در ترکیه می‌داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.در جریان این کودتا که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند تانک، جنگنده و بالگرد انجام شد، حدود ۲۵۰ نفر کشته و بیش از دو هزار نفر زخمی شدند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

    اقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ شاهد صعود قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود. قیمت درهم نیز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما