دستور فوری پوتین برای تخلیه اتباع روسی از افغانستان

کدخبر: 455463
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سرگئی شویگو به سفارش پوتین دستور سازماندهی تخلیه اتباع روسی و خارجی از افغانستان را صادر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه به سفارش «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه، دستور سازماندهی تخلیه اتباع روسی و خارجی از افغانستان را صادر کرده است.

روسیا الیوم گزارش داد، این وزارتخانه اعلام کرد که سه هواپیمای ترابری نظامی روسیه بیش از ۳۸۰ شهروند روسیه، کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی (بلاروس، قرقیزستان و ارمنستان)، اوکراین و افغانستان را از خاک افغانستان تخلیه خواهند کرد.

این وزارت در بیانیه خود تأکید کرد که این هواپیماها از فرودگاه چکالوفسکی نزدیک مسکو به کابل برخاستند و هر کدام ۳۶ تن کمک‌های بشردوستانه روسیه برای مردم افغانستان را حمل کرده‌اند.

به منظور ارائه کمک‌های پزشکی لازم به افراد تخلیه شده، در هر هواپیما یک گروه پزشک نظامی با تجهیزات پزشکی و داروهای لازم حضور دارند. هواپیماها با خود غذای کافی، آب آشامیدنی و پتوهای پشمی برای تخلیه‌شدگان همراه دارند.

این وزارتخانه اشاره کرد که سه هواپیمای ترابری نظامی ایل-۷۶ در حال حاضر در حال تخلیه کمک‌های بشردوستانه و تحویل به طرف افغان در فرودگاه کابل هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما