دستگیری نظافتچی منزل وزیر جنگ‌ اسرائیل به اتهام همکاری با ایران

کدخبر: 455474
وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی امروز مدعی شد یک نظافتچی در خانه «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم به جاسوسی برای یک گروه هکری که مشکوک به ارتباط با ایران است، متهم و بازداشت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، سازمان جاسوسی داخلی اسرائیل (شین‌بت یا شاباک) امروز (پنجشنبه) ادعا کرد این فرد در اوایل ماه میلادی جاری به ظن ارائه اطلاعات به یک فرد مرتبط با گروه هکری  Black Shadow (سایه سیاه) بازداشت شد.

رسانه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش داد، این فرد، یک شهروند صهیونیست به نام «اورن گورن» به ابتکار خود از طریق یک شبکه اجتماعی به فردی مرتبط با این گروه مراجعه کرد و با توجه به دسترسی خود به خانه وزیر، به او پیشنهاد کمک به طرق مختلف داد. شین‌بت همچنین مدعی شد که گورن امکان نصب بدافزاری را که اجازه دسترسی به رایانه گانتز را می‌دهد، مطرح کرد. 

سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی مدعی شد که در جریان بازجویی گورن، معلوم شد که او از وسایل خانه گانتز، از جمله رایانه او عکس گرفته و برای اثبات جدی بودنش برای نماینده گروه سایه سیاه فرستاده است.

این سازمان همچنین ادعا کرد که وی به دلیل پروتکل امنیت داده در محل اقامت گانتز به هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی نداشته بنابراین نمی‌توانسته هیچ اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای را منتقل کرده باشد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» هم گزارش داد دفتر دادستانی منطقه مرکزی امروز (پنجشنبه) کیفرخواستی را علیه یک کارگر نظافتچی خانه بنی گانتز به اتهام تماس با گروه هکری سایه سیاه و پیشنهاد جاسوسی از گانتز برای این گروه، در دادگاه منطقه «اللد» ارائه کرد.

 

در این گزارش ادعا شده گورن ۳۷ ساله اهل اللد (لاد) در فلسطین اشغالی چند سالی بوده که در خانه گانتز کار می‌کرده و دارای سابقه کیفری شامل ۱۴ دستگیری، پنج محکومیت و چهار دوره مجزا در زندان است.

به ادعای این گزارش، گورن با هویت جعلی از طریق تلگرام با این گروه تماس گرفت و گفت که برای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی کار می‌کند و می‌تواند در ازای پرداخت پول به آن‌ها کمک کند. 

طبق ادعای رسانه‌های صهیونیستی، این تحقیقات توسط واحد تحقیقات جرایم بین‌المللی شین‌بت و «لاهاو ۴۳۳» و با آگاهی گانتز انجام شد.

این اولین بار نیست که رسانه‌های صهیونیستی ادعای هدف قرار گرفتن گانتز را مطرح می‌کنند و انگشت اتهام را به سمت ایران می‌گیرند. 

در مارس ۲۰۱۹ بود که شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد «نداف آرگامان» رئیس شین‌بت جلسه‌ای محرمانه با گانتز داشته و در این جلسه به او گفته که تلفن همراه وی به دست افراد مرتبط با ایران هک شده است.

در آن زمان، گانتز با ادعای اینکه هیچ اطلاعات امنیتی در تلفن همراه وی وجود نداشته و هکرها نمی‌توانند از آن برای اخاذی از وی استفاده کنند، «یوسی کوهن» رئیس وقت سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) را به همکاری با نتانیاهو و تلاش برای تخریب چهره خود متهم کرد.

در هفته‌های اخیر، نهادها و شرکت‌های رژیم صهیونیستی به طور مکرر هدف حملات سایبری قرار گرفتند، روز هشتم آبان روزنامه جروزالم‌پست گزارش کرد که گروه هکری موسوم به سایه سیاه سرورهای شرکت اینترنتی رژیم صهیونیستی «سایبرسرو» (Cyberserve) را مورد حمله هکری قرار داده و آن را از دسترس خارج کرده و تهدید به افشای اطلاعات آن کرده است.

 

کد خبر 6

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما