طالبان حق آموزش دختران را به رسمیت شناخت؟

کدخبر: 455478
نورالله منیر، سرپرست وزارت آموزش طالبان، با تاکید بر اینکه این گروه مخالف آموزش دختران نیست، گفت که تلاش‌ها برای بازگشایی مدارس دخترانه مقاطع ششم به بالا تا 2 هفته دیگر جریان دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «نورالله منیر»، سرپرست وزارت آموزش طالبان، گفت که این گروه تلاش می‌کند تا 2 هفته‌ دیگر، مدارس به روی دختران تا کلاس دوازدهم باز شود.

منیر افزود که طالبان مخالف آموزش دختران نیست؛ زیرا «تعلیم و تعلم» حق مسلم و قانونی زنان و دختران است.

به گفته‌ سرپرست وزارت آموزش طالبان، تلاش‌ها برای ایجاد یک طرح ویژه جریان دارد تا مطابق به آن، آموزش دختران در چارچوب قوانین اسلامی تنظیم شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش دختران بالاتر از کلاس ششم ضایع نمی‌شود، تأکید کرد که این گروه می‌کوشد که واحدهای آموزشی را اسلامی کند؛ زیرا پیش از این بخشی از آنها، اسلامی نبوده است.

در همین حال، محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان، گفت که دختران با رعایت حجاب اسلامی، می‌توانند تا مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا درس بخوانند.

این در حالی است که به دنبال سقوط کابل به دست طالبان، دروازه‌های مدارس دختران به روی دانش‌آموزان دختر بسته شد. به دنبال افزایش انتقادات، این گروه تنها به دختران تا کلاس ششم اجازه‌ رفتن به مدرسه را داده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما