پنج قطعنامه در سازمان ملل به نفع فلسطین تصویب شد

کدخبر: 460730
مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت آرا پنج قطعنامه به نفع ملت فلسطین تصویب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا پنج قطعنامه به نفع فلسطین تصویب کرد که پرونده آوارگان فلسطینی، سیاست شهرک سازی رژیم صهیونیستی و تحقیق درباره نقض حقوق بشر توسط این رژیم در اراضی اشغالی فلسطین را شامل می‌شود.

خبرگزاری وفا با بیان این خبر، جزئیات مربوط به این پنج قطعنامه را به شرح زیر اعلام کرد:

قطعنامه نخست مربوط به پرونده تداوم حمایت از آوارگان فلسطینی بود که با رأی مثبت ۱۶۴ کشور تصویب شد و فقط رژیم صهیونیستی با این قطعنامه مخالفت کرد و ۱۰ کشور از جمله آمریکا به آن رأی ممتنع دادند.

قطعنامه دوم فعالیت سازمان «آنروا» را شامل شد که با ۱۶۲ رأی مثبت تصویب شد و رژیم صهیونیستی، آمریکا، کانادا، ماکرونزیا و جزایر مارشال با آن مخالفت کردند و ۶ کشور نیز از رأی دادن خودداری کردند.

قطعنامه سوم در ارتباط با پرونده اموال آوارگان فلسطینی و دارایی‌های ناشی از آن بود که با ۱۵۹ رأی مثبت تصویب شد، رژیم صهیونیستی و چهار کشور دیگر با آن مخالفت کردند و ۸ کشور نیز به آن رأی ممتنع دادند.

قطعنامه چهارم متعلق به شهرک‌های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی فلسطین بود که با ۱۴۶ رأی موافق، مخالفت رژیم صهیونیستی و شش کشور و ۲۰ رأی ممتنع تصویب شد.

قطعنامه پنجم به عملکرد کمیته ویژه تحقیق اقدام رژیم صهیونیستی به نقض حقوق بشر علیه ملت فلسطین در اراضی اشغالی پرداخت که با موافقت ۸۰ کشور، مخالفت رژیم صهیونیستی و ۱۷ کشور و رأی ممتنع ۷۳ کشور تصویب شد.

تیتر یک
  • صعود همزمان سکه و درهم

    اقتصادنیوز: بازار ارز و طلا امروز یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ شاهد صعود همزمان قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما