گفتگوی امیرعبداللهیان با لاوروف با محوریت مذاکرات وین

کدخبر: 461615
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با همتای ایرانی خود، «سازندگی و خلاقیت دیپلماتیک طرف ها همراه با صبر و حوصله برای هماهنگی بیشتر» را رمز موفقیت دور تازه مذاکرات وین برای طرفین مذاکرات عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و سرگئی لاورف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در خصوص آخرین وضعیت گفتگوهای وین تبادل نظر نمودند.  

وزیر امورخارجه در این‌گفتگوی تلفنی ضمن تبیین مواضع ایران، خواستار جدیت هر چه بیشتر طرف غربی و ابتکار عمل طرف ها در این مذاکرات شد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز در این گفتگوی تلفنی با ارزیابی مثبت از سفر معاون وزیر امور خارجه کشورمان به مسکو گفت: در مورد اقداماتی که طرفین باید انجام بدهند و ترتیبات اجرایی آنها در وین هیات های دو‌کشور در حال همکاری جدی هستند.

سرگئی لاورف با اشاره به این که همواره بر این نکته تاکید شده است که تمام تحریم های غیر قانونی و مغایر با برجام و قطعنامه 2231 سازمان ملل باید برداشته شود، افزود : همواره تلاش ما بر این بوده است که آمریکایی ها تمام قوانین خود را با مقررات برجام و قطعنامه 2231 سازمان ملل هماهنگ سازی نمایند.

وزیر خارجه روسیه در این گفتگو، سازندگی و خلاقیت دیپلماتیک طرف ها همراه با صبر و حوصله برای هماهنگی بیشتر را رمز موفقیت این مرحله از مذاکرات برای طرفین خواند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما