گفت‌وگوی تلفنی سران روسیه و انگلیس؛

انتقاد پوتین به ناتو و هشدار جانسون به روسیه

کدخبر: 461651
اقتصادنیوز: پوتین در گفت وگوی تلفنی با جانسون از رویکرد ناتو انتقاد کرد اما نخست وزیر انگلیس به پوتین درباره اقدام نظامی در اوکراین هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی با «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس رویکرد تهدیدآمیز ناتو علیه روسیه را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که ناتو با گسترش فعالیت‌های خود در اوکراین، روسیه را تهدید می‌کنند.

در همین ارتباط کرملین، کاخ ریاست جمهوری روسیه با انتشار بیانیه‌ای درباره تماس تلفنی رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر انگلیس گفت: «ولادیمیر پوتین در این تماس تلفنی ارزیابی اصلی خود از وضعیت فعلی اطراف اوکراین را ارائه کرد و در این تماس تلفنی تاکید شد که وضعیت فعلی متأثر از «گسترش» فعالیت نظامی در خاک اوکراین توسط کشورهای ناتو است و این فعالیت‌ها تهدیدی مستقیم برای امنیت روسیه به شمار می‌رود.»

همزمان دفتر «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس نیز اعلام کرده است که در این تماس تلفنی جانسون به پوتین هشدار داد که هرگونه اقدام بی ثبات کننده علیه اوکراین یک اشتباه استراتژیک با عواقب بسیار مهم خواهد بود. جانسون همچنین بر تعهد انگلیس نسبت به تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین تاکید کرد و هشدار داد که هرگونه اقدام بی‌ثبات‌کننده یک اشتباه راهبردی خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما