ابراز خشنودی اولیانوف از روند مثبت مذاکرات وین

کدخبر: 462310
اقتصادنیوز: مذاکره‌کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین پس از نشست سه‌جانبه با مذاکره‌کنندگان ارشد ایران و چین، روند گفت‌وگوها را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اولیانوف عصر پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران مقابل هتل کوبورگ وین بیان داشت: من معتقدم ما پیشرفت‌هایی (در مذاکرات) داشتیم و امیدوارم طی روزهای آینده بتوانیم اظهارات دقیق‌تری را مطرح کنیم؛ اما روند کار مثبت است.

او پاسخ به این پرسش را که مانع اصلی رسیدن به توافق در وین چیست، دشوار توصیف اما تصریح کرد که در مذاکرات پیشرفت‌هایی حاصل شده است. این دیپلمات روس گفت؛ نمی‌تواند درباره محتوای مذاکرات صحبت کند اما به زودی جزئیات بیشتری اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سووال که طرف‌ها روی چه متنی کار می‌کنند بیان داشت: خیلی وقت پیش ما توافق کردیم بر مبنای متون ژوئن کار کنیم اما این طور که من متوجه هستم، هرکدام از هیات‌ها حق دارند پیشنهادات خود را ارائه کنند چون آن متون نهایی نشده بود.

او در پاسخ به سووال دیگری درباره جزئیات پیش‌نویس توافق گفت: مذاکرات محرمانه است و نمی‌توانم جزئیات را به ویژه در این مقطع بازگو کنم. ما گام به گام در حال حرکت به جلو هستیم و احتمالا (به زودی) در موقعیتی خواهیم بود که (جزئیات بیشتری را) اطلاع رسانی کنیم.  اولیانوف با این حال عنوان کرد که هرگونه تحول درباره روند مذاکرات از سوی انریکه مورا هماهنگ کننده برجام اعلام خواهد شد.

این دیپلمات روس همچنین عنوان کرد که هنوز تغییر چندانی در موضع‌ اروپایی‌ها در مذاکرات رخ نداده است.

دور تازه مذاکرات وین از پنجشنبه گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شده و گفت‌ وگوها اینک به مراحل حساسی رسیده است. جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که رسیدن به توافق درباره احیای مفاد برجام به اراده طرف‌های مقابل بستگی دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما