عمران خان هشدار داد

جنگ هسته‌ای در کمین است؟

کدخبر: 462993
اقتصادنیوز: نخست‌ وزیر پاکستان در یک مصاحبه خبری اعلام کرد که به دلیل سیاست های دهلی نو، وقوع جنگ هسته‌ ای میان کشورش و هند دور از انتظار نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جیو نیوز اعلام کرد، «عمران خان» نخست‌ وزیر پاکستان در مصاحبه ای در خصوص وقوع جنگ هسته‌ ای میان کشورش و هند به دلیل سیاست های اتخاذی از سوی دهلی نو هشدار داد.

نخست‌ وزیر پاکستان با استفاده از واژگان «کشمیر تحت اشغال هند»، گفت که حزب حاکم دولت هند (BJP) برای منطقه و حتی برای آن کشور نیز خطرناک است.

«عمران خان» در ادامه اضافه کرد: در صورتیکه هند به پاکستان حمله هوایی انجام دهد، با رویکردی خشن به آن پاسخ خواهیم داد.

مسئله جامو و کشمیر

پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون ۳ جنگ در سال‌های (۱۹۴۷، ۱۹۶۵ و ۱۹۷۱) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از ۷۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شدند.

گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال ۱۹۸۹ مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند.

هر از چند گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان قرار دارد و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری‌هایی میان نظامیان دو کشور روی می‌دهد. از سال ۲۰۰۳ تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند.

از سوی دیگر، مقامات دهلی نو روز ۵ آگوست سال گذشته میلادی ماده ۳۷۰ قانون اساسی این کشور که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ای ارائه می کرد را لغو کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما