در دیدار سفیر ایران و وزیر برق عراق چه گذشت؟

کدخبر: 463896
اقتصادنیوز: ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و وزیر برق عراق امروز در نشستی مناسبات و همکاری های دو کشور را بررسی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ایرج مسجدی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در دیدار با «عادل کریم» وزیر برق عراق، درباره روابط و همکاری های تهران - بغداد در بخش های مختلف بحث و تبادل نظر کردند.  

دو طرف در این دیدار با اشاره به مشترکات و پیوندهای عمیق ایران و عراق در حوزه های گوناگون بر تقویت و گسترش همکاری های دو کشور در راستای منافع تهران و بغداد تاکید کردند.  

در این دیدار، وزیر برق عراق با اشاره به سفر اخیر خود به تهران ضمن دعوت از «علی اکبر محرابیان» همتای ایرانی خود، آمادگی بغداد برای استقبال و پذیرایی از وزیر نیروی کشورمان در عراق را اعلام کرد.  

جمهوری اسلامی ایران در زمان حاضر مهم ترین و بزرگ ترین تامین کننده نیروی برق عراق است و این کشور در این سال ها برای تامین نیاز خود به واردات از ایران، متکی بوده است.

عراق نزدیک به دو دهه است که از کمبود انرژی رنج می برد، زیرا ۱۹ هزار مگاوات برق تولید می کند، در حالی که نیاز واقعی این کشور بیش از ۳۰ هزار مگاوات است.

یک سوم انرژی مورد نیاز عراق از طریق واردات برق و گاز از جمهوری اسلامی ایران تامین می شود.

تیتر یک
  • بررسی روند ورود و خروج ماهانه پول در بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: در ۲۱ روز معاملاتی دی ماه تنها در یک روز شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم و در ۲۰ روز کاری دیگر نیز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما