حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد+ جزئیات مهم

کدخبر: 466758
یک مقام ائتلاف آمریکایی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد که حمله دو پهپاد به پایگاه عین الاسد خنثی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، منابع خبری عراقی از حمله پهپادی صبح امروز به پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور خبر دادند.

به نوشته کانال خبری صابرین نیوز، این حمله با چند پهپاد انتحاری صورت گرفته و خوابگاه نیروهای آمریکایی و انبار موشک‌ها مورد هدف قرار گرفته است.

در این راستا یک مقام ائتلاف آمریکایی نیز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد که حمله دو پهپاد به پایگاه عین الاسد خنثی شده است.

همزمان با این حمله پهپادی کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی در جنوب بغداد نیز هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت که تلفات جانی در پی نداشت.

روز گذشته (دوشنبه، سوم ژانویه) نیز همزمان با دومین سالگرد ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، منابع عراقی از حمله پهپادی به پایگاه نظامی «ویکتوری» متعلق به نیروهای نظامی آمریکایی در فرودگاه بغداد خبر داده و گفتند که بر روی این پهپادها عبارت «عملیات انتقام فرماندهان» (عملیات ثأر القادة) نوشته شده بود. یک مقام ائتلاف آمریکایی نیز در خصوص این حمله مدعی شد بود که دو پهپاد پیش از انجام حمله بر فراز فرودگاه منهدم شدند.

گروههای مقاومت عراقی بارها اعلام کرده‌اند که هرگونه حضور نیورهای آمریکایی در خاک عراق به هر بهانه‌ای را نخواهند پذیرفت و تفاوتی میان نیروهای عملیاتی و مستشاری وجود ندارد.

در این راستا «قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق روز یکشنبه در تجمع بغداد خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «فرزندان مقاومت آماده‌اند تا درس‌های بیشتری به شما بدهند. اشغالگران آمریکایی باید درک می‌کردند که این مردم بزرگ نمی‌توانند این اشغال را بپذیرند. اشغالگر آمریکایی باید پیام های مقاومت اسلامی را درک می‌کرد؛ اما هنوز این را درک نکرده است».

تیتر یک
  • نرخ سود و تاریخ سررسید غیرجذاب اوراق برای مشتریان

    اقتصادنیوز: بورسی ها در پایان دی ماه در حراج اوراق بدهی دولتی شرکت نکردند. بررسی مجموع اوراق فروخته شده در این هفته…

از دست ندهید
بلیط هواپیما