طالبان با کدام پول به اروپا سفر کردند؟

کدخبر: 471111
اقتصادنیوز: هیئتی از گروه طالبان برای مذاکره در مورد حقوق مدنی زنان افغانستان وارد اسلو شدند و دولت نروژ اعلام کرد که این کشور هزینه سفرشان را پرداخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، این نخستین سفر رسمی مقامات طالبان به اروپا پس از روی کار آمدن دوباره آنها در افغانستان است و هزینه پرواز آنها با هواپیما را نیز دولت نروژ پرداخت کرده است.

 

یکی از محورهای اصلی گفت‌وگو با طالبان در اسلو، وضعیت حقوق بشر در افغانستان اعلام شده است.

اعضای هیئت طالبان به ریاست امیرخان متقی وزیر امور خارجه، قرار است نخستین روز از سفر سه روزه خود در این کشور اروپایی را به گفتگو با روزنامه‌نگاران و کنشگران حقوق زنان اختصاص داده و در روزهای دوشنبه و سه شنبه با برخی دیپلمات‌های غربی از جمله از کشورهای آمریکا، فرانسه، بریتانیا، آلمان، ایتالیا دیدار کنند.آمریکا گفته است که «تشکیل یک نظام سیاسی که نماینده همگان باشد، حل بحران‌های انسانی و اقتصادی، نگرانی‌های امنیتی و مبارزه با تروریسم و ​​حقوق بشر به‌ویژه درباره آموزش دختران و زنان» در افغانستان از جمله مسائلی خواهد بود که در دیدار با نمایندگان گروه اسلام‌گرای طالبان مطرح خواهد شد.

هنوز هیچ کشوری در جهان گروه طالبان را که بالفعل قدرت را در کابل در دست دارد، به رسمیت نشناخته است و وزیر امور خارجه نروژهم تأکید کرده است که این گفت‌وگوها به معنی «مشروعیت دادن» یا «به رسمیت شناختن» طالبان نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی