پرسشی از شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بابت اخراج استادان!

کدخبر: 471117
آنچه از اخراج اساتید ارجمند محمد فاضلی، آرش اباذری، بیژن عبدالکریمی و خودکشی مرحوم جواد صفری(به واسطه مشکلات مالی با دانشگاه کاشان) تاسف‌آورتر است، سکوت باور نکردنی و عدم پاسخگویی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در امور دانشگاهها و آموزش عالی کشور است.

 به‌جای احساس مسئولیت و پاسخگوبودن در قبال وضعیت  نامطلوب دانشگاهها و آموزش عالی  کشور، از جمله اخراج اساتیدی که اندیشه‌های‌شان همسو با حکومت نیست، شورا سرشار از شعار و کلی‌گویی‌های پرطمطراق اما پوک و توخالی است: نقشه جامع علمی کشور؛ اسلامی کردن علوم انسانی ؛ اسلامی کردن دانشگاهها؛ جهانی کردن سبک زندگی ایرانی - اسلامی؛ بومی سازی علوم انسانی؛ بومی کردن علم؛ احیا تمدن اسلامی؛ ایجاد قطب علمی بین المللی جهان اسلام برهبری ایران اسلامی و... سایر توهمات  سراب گونه.

ای‌کاش به جای چهل و سه سال سیر در آسمان‌ها و خیالپردازی، شورا در قبال آن همه اختیارات و قدرت سرسوزنی هم احساس مسئولیت نشان می‌داد. ای کاش به جای آن همه شعار و کلی‌گویی، شورا یک مقدار هم خود را موظف به پاسخگویی در برابر مشکلات و وضعیت غم انگیز فرهنگی کشور می‌دانست.

منبع: کانال تلگرامی نویسنده

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی