مذاکرات تهران-ریاض؛ محور گفتگوی وزاری خارجه عراق و عربستان

کدخبر: 474526
​اقتصادنیوز: فواد حسین با همتای سعودی درباره آخرین تحولات منطقه و نیز تاخیر در آغاز دور پنجم مذاکرات عربستان و ایران رایزنی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، تارنمای روزنامه مصری اخبار الیوم با اعلام این خبر افزود: فؤاد حسین وزیر خارجه عراق با فیصل بن فرحان همتای سعودی اش علل تاخیر در دور پنجم مذاکرات سعودی ایران را بررسی و در این رابطه به تبادل نظر پرداخت.

فؤاد حسین در این گفتگو تاکید کرد دولت عراق تمام تلاش خود را به کار بسته و از تمامی ظرفیت روابط خود برای خلق فرصت مناسب جهت ایجاد تفاهم بین تهران و ریاض استفاده خواهد کرد.

این موضع در جریان تماس امروز یکشنبه فؤاد حسین وزیر خارجه عراق با همتای سعودی خود فیصل بن فرحان اعلام و دو طرف شرایط متشنج منطقه خلیج فارس و یافتن راه‌‌هایی برای دور کردن خطر از منطقه و خلق شرایط ثبات و امنیت در آن را مورد بحث وبررسی قرار دادند که فؤاد حسین آمادگی کشورش را برای نقش آفرینی در بازگشت ثبات به منطقه اعلام کرد.

گفتنی است این خبر در شرایطی توسط رسانه‌های بی‌طرف منتشر شدند که رسانه‌های سعودی به انتشار خبری کلی از این گفتگو اکتفا کرده و روزنامه‌های سعودی همچون عکاظ و الیوم در تارنمای خود به هیچ یک از سخنان فؤاد حسین در رابطه با گفتگوی سعودی ـ ایرانی اشاره نکرده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی