شریعتی، نماینده مجلس:

فایل صوتی منتشر شده، ساخته و پرداخته کارهای گرافیکی است!/ هیچ مفهومی هم ندارد

کدخبر: 476160
اقتصادنیوز: نماینده مردم بهشهر در مجلس درباره محتوای فایل صوتی اخیر که منتشر شده، گفت: «این فایل صوتی که در فضای مجازی منتشر شده است، هیچ مفهومی ندارد، یعنی کسی نمی‌تواند صدا را به درستی تشخیص دهد. این نوع کارها را هر فرد دیگری می‌تواند درست و برای تخریب افراد استفاده کند. این‌ مسائل، مسائلی نیست که بتوان به آن استناد کند. هر آدم عاقلی می‌تواند بفهمد که این‌ها دست ساخته و پرداخته کارهای گرافیکی و رسانه‌ای است.»
به گزارش اقتصادنیوز غلامرضا شریعتی در گفتگو با «انتخاب» در واکنش به فایل پخش شده از جلسه فرمانداران سپاه، اظهار کرد: «این موارد در راستای تخریب سپاه است. در این ایام سپاه یک موشک استراتژیک و راهبردی را رونمایی کرده است و دشمنان به دنبال تخریب چهره سپاه هستند. نیرویی که امروز در مقابل دشمنان این کشور، در خط مقدم ایستادگی کرده، سپاه پاسداران عزیز ماست. دشمنان تلاش می‌کنند با تخریب چهره‌ها و فرماندهان سپاه به مردم نشان دهند که سپاه ناکارآمد است و خدایی نکرده مشکل دارد. این‌ها همه توطئه و فتنه‌ای است که در راستای جنگ سایبری علیه انقلاب اسلامی تدارک دیده‌اند.»

این نماینده مجلس درباره محتوای این فایل صوتی، بیان کرد: «این فایل صوتی که در فضای مجازی منتشر شده است، هیچ مفهومی ندارد، یعنی کسی نمی‌تواند صدا را به درستی تشخیص دهد. این نوع کارها را هر فرد دیگری می‌تواند درست و برای تخریب افراد استفاده کند. این‌ مسائل، مسائلی نیست که بتوان به آن استناد کند. هر آدم عاقلی می‌تواند بفهمد که این‌ها دست ساخته و پرداخته کارهای گرافیکی و رسانه‌ای است. بنابراین از ساحت سپاه و فرمانده‌هایش یقینا به دور است و هیچ استنادی به این اراجیفی که دشمن ساخته است، نمی‌توان کرد.»

شریعتی تاکید کرد: «در قریب به چهل سالی که هم رزم و کنارشان بودیم، جز برادری، ایثار، از خودگذشتگی، هماهنگی و همکاری، چه در فرماندهان جز و چه در فرماندهان رده بالا ندیده‌ایم. آنچه از نزدیک شاهد بودیم، این بود که در مسیر ماموریت‌ها نسبت به یکدیگر گذشت داشتند، در جاهایی که نیاز به فداکاری بود، هر فرمانده‌ای جلوتر از فرمانده دیگر پا به عرصه خطر می‌گذاشت. این تهمت‌ها از سپاه و فرمانده‌هایش به دور است.»

وی در مورد مسئله «نفوذ» که روز گذشته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به آن اشاره کرده بود، عنوان کرد: «بحث نفوذ را خود آقا هم فرموده‌اند. نفوذ یکی از روش‌های ضربه‌ زدن دشمنان به اهداف انقلاب است. طبیعی‌ست پروژه نفوذ نه فقط در نیروهای مسلح و امنیتی بلکه در همه ابعاد و ارکان نظام جزو اهداف راهبردی دشمن است. به هر حال نفوذ برای هر جبهه‌ای که می‌خواهد کاری را انجام دهد، یکی از ابزار‌های جدی مقابله است. با این تفاسیر نمی‌توان نفوذ را نادیده گرفت چراکه شخص آقا هم هشدارش را داده بودند و این یک راهبرد دشمن است. طبیعی است ارکان نظام، نیروهای مسلح و جاهایی که حساسیت بیشتری دارند و قدرت جمهوری اسلامی در آنجا متمرکز است، دشمن از این ابزار خود به حداکثر بدی استفاده می‌کند.»

نماینده مردم بهشر درخصوص هک‌های سایبری که اخیرا در چندین مورد رخ داده است، مطرح کرد: «به هر حال فضای جنگ سایبری فضایی است که دشمنان ما به عنوان یک عرصه جنگ با جمهوری اسلامی انتخاب کرده‌اند، و خودشان هم اذعان می‌کنند که ما از این فضا برای جنگ با جمهوری اسلامی استفاده می‌کنیم.کسانی که بیشترین منفعت را می‌برند، قطع به یقین رژیم صهیونیستی و امریکای جنایتکار است. این‌ها یا خودشان مستقیم دست دارند یا به وسیله عواملی که تربیت کرده‌اند، مقابله می‌کنند، ولی مهم خود ما هستیم. فضا مجازی و سایبری جای فضای حقیقی را دارد می‌گیرد. بنابراین مسئولین، به ویژه عزیزانی که در حوزه مجازی دست اندرکارند، باید خودشان را آماده برای مقابله کنند.»

شریعتی ضمن تاکید براینکه امروزه فضای جنگی با فضای جنگ در گذشته تفاوت کرده است، گفت: «در گذشته بیشتر از توپ و تانک استفاده می‌کردند ولی امروز فضای سایبری به مرور دارد جای فضای حقیقی را می‌گیرد. بنابراین مسئولین ما و همچنین مجلس و سایر پشتیبانی کننده‌ها باید به گوش باشند و این عرصه را حمایت، ابزار، امکانات، آموزش نیروی انسانی و تجهیزات لازم را برای مقابله با این فضای سایبری را فراهم کنند. عزیزانی هم که مسئولیت مستقیم دارند، حال مسئولیتشان دو چندان است، یعنی باید بدانند که شب و روز نباید بخوابند و دیگر دشمن عرصه جنگ نظامی را تغییر داده و دارد از این ابزار به کرات استفاده می‌کند. از آن حمله سایبری که به تاسیسات اتمی ما انجام شد، دشمن نشان داد که می‎خواهد از این ابزار برای ناکارآمد کردن تجهیزات و تاسیسات ما استفاده کند. قطعا کسانی که بیشترین بهره را از این کار می‌برند، رژیم صهیونیستی و امریکای جنایتکار است.

تیتر یک
  • نوسان بیت‌کوین در محدوده ۲۹۰۰۰ دلاری

    اقتصادنیوز: نوسان بیت کوین در حدود قیمت ۲۹۰۰۰ دلار و تغییرات اندک آن نسبت به دیروز، موجب آرامش بازار ارزهای دیجیتال…

از دست ندهید
فلای تودی