رونمایی نیروهای مسلح از ۱۰ سامانه جنگی پیشرفته جدید

کدخبر: 476206
اقتصادنیوز: ۱۰ سامانه دفاعی ارتقا یافته موشکی و مهماتی در حوزه رزم زمینی، ساخت متخصصان سازمان صنایع دفاع با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، با حضور امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، ۱۰ سامانه دفاعی  ارتقا یافته موشکی و مهماتی  در حوزه رزم زمینی، ساخت متخصصان سازمان صنایع دفاع رونمایی شد.

آشتیانی در این مراسم که با حضور معاونین و مدیران صنعت دفاعی در مجموعه سازمان صنایع دفاع برگزار شد با تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر و با گرامیداشت یاد و خاطره یک هزار شهید صنعت دفاعی طی سخنانی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهیدان و با تأسی به قرآن کریم  و اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین  و همچنین تدابیر و منویات مقام معظم فرماندهی کل قوا(مدظله العالی)،  یک قدرت محض در غرب آسیا و یک قدرت تاثیر گذار در عرصه های بین المللی  است.

آشتیانی با بیان اینکه بشر همواره به دنبال حیات طیبه است و در طول این مسیر پرمخاطره پیوسته  با خیر و شر و تهدیدات متنوع مواجه می شود گفت: این روند از ابتدای  خلقت وجود داشته و در آینده نیز وجود خواهد داشت.

وی افزود: یکی از مولفه های اثرگذار در ارتقای توان دفاعی نیروهای مسلح، بهره مندی از سامانه ها ، محصولات و تجهیزات کارآمد در مقابله با تهدیدات دشمن به ویژه در حوزه رزم است لذا تغییرات در صحنه نبرد، ابزارهای متناسب جهت پاسخگویی را می طلبد که ضروری است برای حفاظت و صیانت از کشور و مردم زمینه های ارتقاء توانمندی های نظامی را فراهم نمود.

رونمایی ۱۰ سامانه جنگی پیشرفته با حضور وزیر دفاع/ رویکرد یک شلیک، یک هدف دنبال می‌شود

 

وزیر دفاع با اشاره به اینکه سازمان صنایع دفاع  می بایست هوشمند سازی و افزایش برد سامانه ها ی دفاعی را به عنوان یک راهبرد اصلی همواره مد نظر قرار دهد خاطرنشان کرد: امروزه با تلاش های انجام گرفته در این سازمان، رویکرد «یک شلیک یک هدف» و درگیری عملیاتی در فاصله دورتر به حول و قوه الهی در ۱۰ عنوان از سامانه های دفاعی تولیدی تحقق پیدا کرده است.

گفتنی است سامانه های دفاعی رونمایی شده شامل انواع موشک های استقراری، محمول بالگرد و پهپاد با مشخصات و مختصات گوناگون متناسب بانیازمندی های دفاعی و همچنین مهمات هوشمند دوربرد و نقطه زن توپخانه ها و خمپاره اندازها می باشد که افزایش برد ودقت در انهدام هدف از خصوصیات اصلی آن ها است.

دراین مراسم بر اساس تحقق رویکرد« ارتقاء متحرک» در سازمان رزم نیروهای مسلح و خودکفایی و بومی سازی محصولات مورد نیاز نیروها" خودرو راهکنشی ارس۳" با ویژگی های خودروهای نظامی نوین و طراحی جدید تک کابین و دو کابین، در فرایند تولید انبوه قرار گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی