انتقاد تند اردوغان از اقدام پوتین درباره دونتسک و لوگانسک

کدخبر: 478208
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور ترکیه اقدام روسیه در انتقاد از به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوگانسک، اقدام روسیه را «غیرقابل‌قبول» خواند و از مسکو و کی‌یف خواست به قوانین بین‌المللی پایبند باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز سه‌شنبه به اقدام روسیه در به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌ خلق برای دونتسک و لوگانسک واکنش نشان داد.

اردوغان اقدام روسیه را «غیرقابل‌قبول» خواند و از مسکو و کی‌یف خواست به قوانین بین‌المللی پایبند باشند. اردوغان در تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین بر مخالفت با هر گونه تصمیم علیه تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.

اردوغان تصریح ترکیه برای کمک به حل و فصل مسئله حاضر است در نشست مشترک شورای امنیت که اوکراین پیشنهاد آن را داده شرکت کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه شب گذشته (دوشنبه ۲۱ فوریه/ ۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد.

امروز سه شنبه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین زلنسکی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهوری استونی در پایتخت اوکراین، گفت کی‌یف امکان قطع روابط دیپلماتیک با روسیه را بررسی می کند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۳۰ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی