بزرگترین ارتش های موجود در جهان/ ایران در رتبه چندم قرار دارد؟

کدخبر: 479369
اقتصادنیوز: کشور ایران با ۵۷۵هزار نفر نظامی، رتبه هفتم را از بین کشور‌هایی با قوی‌ترین ارتش به خود اختصاص داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه فرانسوی لزاکو در حساب کاربری توئیتر خود با اشاره به این که بدترین جنگ در اروپا از سال ۱۹۴۵ در اوکراین رخ داده است، جدولی از قوی‌ترین ارتش‌های جهان بر اساس تعداد سربازان منتشر کرد. در این رتبه سنجی، جمهوری اسلامی ایران با نزدیک به ۶۰۰هزار سرباز در جایگاه هفتم قرار دارد.

بر اساس این جدول، چین با ۲میلیون نفر نظامی در رده اول و هند با یک‌میلیون و ۴۵۰هزار نفر در رده دوم قرار دارد. پس از آن آمریکا با یک‌میلیون و ۳۹۰هزارن ظامی در رتبه سوم و کره شمالی با یک‌میلیون و ۲۰۰هزار نظامی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

بلایی که موشک روسی بر سر یک برج مسکونی در اوکراین آورد+ فیلم

فروش ویژه ایران خودرو / مادران دارای 2 فرزند برای خرید خودرو اقدام کنند

در رتبه پنجم و ششم نیز به ترتیب روسیه با ۸۵۰هزار و پاکستان با ۶۴۰هزار نفر قرار دارند. کشور ایران نیز با ۵۷۵هزار نفر نظامی، رتبه هفتم را از بین کشور‌هایی با قوی‌ترین ارتش به خود اختصاص داده است. در این جدول کشور‌های کره جنوبی، ویتنام و مصر نیز رده‌های هشتم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

بزرگترین ارتش های دنیا

قابل ذکر است که این گزارش بر اساس رتبه‌بندی اعلام‌شده از طرف وبسایت گلوبال فایرپاور Global Firepower منتشر شده است. گلوبال فایرپاور هرساله  با بررسی بیش از ۶۰ فاکتور قویترین کشور‌های دنیا را از نظر قدرت نظامی اعلام می‌کند. در فهرست این وبسایت ایران در جایگاه چهاردهم و بالاتر از عربستان و رژیم صهیونیستی است.

در این رده‌بندی به قدرت هسته‌ای کشور‌ها توجه نشده و ذخایر سلاح هسته‌ای کشور‌ها دارای امتیاز نیست. کشور‌هایی که نیروی دریایی ندارند یا به آب‌های بین‌المللی متصل نیستند هم نمره منفی دریافت می‌کنند. کشور‌های عضو ناتو هم به این دلیل که باید اطلاعات محرمانه خود را با دیگر کشورهای عضو به اشتراک بگذارند، در این رده‌بندی امتیاز کمتری را دریافت می‌کنند.

فاکتور‌های این رده‌بندی شامل مواردی مانند قدرت جنگی زمینی، تعداد نظامیان در حال خدمت، تعداد تجهیزات نظامی مانند تانک، سامانه‌های توپخانه‌ای، سامانه‌های موشکی، جنگنده و هواپیمای ترابری و آموزشی و وضعیت نیروی دریایی مانند زیردریایی‌ها و ناوشکن‌ها، بودجه دفاعی و … است.

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی