پیام مهم سردار حاجی‌زاده در مراسم پرتاب ماهواره نور۲

کدخبر: 481541
اقتصادنیوز: فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم پرتاب ماهواره نور۲ با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: ایران قوی در تمامی حوزه‌ها مستلزم رسیدن به فضا است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایران قوی در تمامی حوزه‌ها اعم از دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی پیشرفت‌های علمی مستلزم رسیدن به فضا است.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در مراسم پرتاب ماهواره نور۲ با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: به توفیق الهی امروز سپاه موفق شد ماهواره  نور۲ را در مدار  قرار دهد ماهواره قبلی ما نیز همچنان در مدار است و خدمت می کند.

وی افزود: ماهواره با بقیه سامانه ها متفاوت است؛ یا می شود یا نمی شود که به حمدالله همه مراحل به خوبی انجام شد و ماهواره به طور دقیق در مدار قرار گرفت.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه ایران قوی در تمامی حوزه‌ها از دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی پیشرفت های علمی مستلزم رسیدن به فضا است، گفت: بدون رسیدن به فضا بقیه کارها ناقص است این یک ابزار قدرت است و ایران قوی باید به بخش فضایی توجه کند که این کار شده است.

وی افزود: امروز با تمرکز و هم افزایی نیروهای مسلح، دولت مردمی و انقلابی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در امور فضایی، مسیر ناهموار و پر سنگلاخی را پشت سر گذاشته ایم و آینده نویدبخش موفقیت های بزرگ تر است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به ویژگی های ماهواره نور دو که امروز با موفقیت در مدار قرار گرفت، تصریح کرد: این ماهواره با سرعت ۷/۶ کیلومتر بر ثانیه طی ۴۸۰ ثانیه در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه این کار به پشتوانه و زحمات شبانه روزی متخصصین و دانشمندان انجام می شود که بنده به نمایندگی از آنها صحبت می کنم، اظهار کرد: نکته مهم تر از مسائل فنی غلبه اراده ملت ایران بر تحریم‌ها و فشارهای حداکثری است این موفقیت بزرگ که در شرایط تحریم های ظالمانه و فشارهای حداکثری به نتیجه رسیده است سنبل مقاومت و اراده کم‌نظیر ملت عظیم‌الشأن ایران است و این دستاورد مهم را محضر مبارک مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی معظم کل قوا و ملت شریف ایران، دولت و نیروهای مسلح شجاع جمهوری اسلامی ایران تبریک می گوییم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان آینده را نویدبخش اتفاقات بزرگ خواند و تاکید کرد: ما اکنون برای شتاب گرفتن آماده شده ایم و انشاءالله در آینده نزدیک باید موفقیت های بزرگی را از این جوانان برومند شاهد باشیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی