اظهارنظر آمریکا درباره میزان پیشرفت مذاکرات احیای برجام

کدخبر: 482010
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه مسائل باقی مانده در مذاکرات وین، کم تعداد ولی دشوار هستند، گفت از همه طرف‌ها از جمله روسیه می‌خواهیم که بر توافق تمرکز کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازفارس، دولت آمریکا مدعی باقی ماندن تعداد کمی از مسائل در مذاکرات وین شد.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد جمعه مدعی شد توافق هسته‌ای با ایران در وین، به تعداد بسیار کمی از مسائل باقی مانده رسیده اما این مسائل بسیار قابل توجه و دشوار هستند.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، پرایس با ادعای اینکه در مرحله نهایی مذاکراتی که تقریباً یک سال طول کشیده قرار دارند، گفت: «از همه طرف‌ها، از جمله روسیه می‌خواهیم که بر توافق تمرکز کنند».

وی ادامه داد: «ما به توافق بر سر پرونده هسته‌ای ایران بسیار نزدیک هستیم. توافق در این‌باره، ممکن است در روزهای آینده حاصل شود».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی تکراری درباره تأثیر تحریم‌های آمریکا علیه روسیه بر تعاملات نمایندگان دو کشور در مذاکرات وین، تاکید کرد که این تحریم‌ها هیچ تأثیری بر این گفتگوها ندارد.

پیش از این نیز «جنیفر ساکی»، سخنگوی کاخ سفید گفت طرف‌ها در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین به توافق نزدیک هستند اما پایان گفت‌وگوها معمولاً چالش‌انگیز است.

این در حالی است که «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات وین شامگاه چهارشنبه با بیان اینکه گفتگوها هنوز نهایی نشده است، تاکید کرد حتی متن توافق نهایی هم هنوز نهایی نشده است.

تیتر یک
  • پس لرزه اظهارات رابرت مالی در بازار ارز ایران

    اقتصادنیوز ، بازار ارز و طلا امروز شاهد پیشروی همزمان قیمت دلار متشکل، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

از دست ندهید
فلای تودی