فرانسه: ضرورت حیاتی در به نتیجه رسیدن مذاکرات وین وجود دارد

کدخبر: 482172
اقتصادنیوز: مذاکره‌کننده ارشد فرانسه در مذاکرات وین در توییتی هشدار داد که اگر توافق هسته‌ای هرچه زودتر به نتیجه نرسد، امکان فروپاشی آن وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فیلیپ ارورا، مذاکره‌کننده ارشد فرانسه در مذاکرات وین روز جمعه در توییتی نوشت: تروئیکای اروپایی از اینکه انریکه مورا مجبور شد گفت‌وگوها درخصوص بازگشت به برجام را به دلیل عوامل خارجی متوقف کند، ناامید شده است. توافق خوب روی میز است. ضرورت حیاتی برای به نتیجه رساندن مذاکرات وجود دارد و در صورت عدم موفقیت، توافق ازهم پاشیده خواهد شد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعاتی پیش در توییتر نوشت: به دلیل عوامل خارجی به مکث در گفت‌وگوهای وین نیاز است. متن نهایی اساسا آماده و روی میز است. به عنوان هماهنگ‌کننده، من به همراه تیمم به ارتباط با همه اعضای برجام و ایالات متحده برای غلبه بر وضعیت فعلی و توافق ادامه خواهم داد.

سعید خطیب زاده نیز در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به تنفس در مذاکرات نوشته بود: وقفه اعلام شده در مذاکرات وین می‌تواند زمینه‌ساز حل‌ موضوعات باقی‌مانده و بازگشت نهایی باشد. دستیابی به‌ موفقیت در گفت‌وگوها تمرکز اصلی همه طرف‌ها خواهد بود. هیچ عامل خارجی‌ بر اراده مشترک ما برای حرکت به سمت یک توافق جمعی اثر نخواهد گذاشت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی