چین به تایوان حمله می کند؟/ پکن: هیچ نیرویی نمی تواند ما را متوقف کند

کدخبر: 482750
دولت پکن اعلام کرد که هیچکس و هیچ نیرویی نمی‌تواند حزب کمونیست چین را متوقف کند اگر که چین علیه تایوان دست به اقدامی بزند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دولت چین هشدار داد که هر کشوری که از نظامی‌گری تایوان حمایت کند، با بدترین پیامدها روبرو می‌شود.

دولت پکن همچنین اعلام کرد، هیچکس و هیچ نیرویی نمی‌تواند حزب کمونیست چین را متوقف کند اگر که چین علیه تایوان دست به اقدامی بزند.

روابط چین با تایوان در پی حمله روسیه به اوکراین بیش از گذشته در مرکز توجه قرار گرفته و تایوان دفاع خود را از زمان آغاز این جنگ و با در نظر گرفتن احتمال حمله به خود از سوی چین تقویت می‌کند.

تایوان همچنین گفته که در سال جاری میلادی ظرفیت تولید سالانه موشک خود را دو چندان کرده است. این اظهارنظر از سوی وزارت دفاع تایوان پس از آن مطرح شد که این جزیره ۸.۶ میلیارد دلار دیگر برای هزینه‌های ارتش در پنج سال آتی تصویب کرد.

پکن نمی‌تواند تایوان را یک کشور مجزا و مستقل بداند و حتی اعلام کرده در صورت لزوم با استفاده از زور آن را تحت لوای خود در می‌آورد.

همچنین این هشدار از سوی حزب کمونیست چین پس از آن مطرح شد که شی جینپینگ، رئیس جمهوری این کشور گفت‌وگویی دیپلماتیک با استرالیا داشت.

وزارت دفاع ملی چین، "پیتر دوتون" وزیر دفاع استرالیا را به "تعصب ایدئولوژیک" متهم کرد پس از آنکه وی گفت دولت کانبرا هرکاری برای دور نگهداشتن چین در حمله به تایوان انجام می‌دهد.

چین اخیرا موضعی تهاجمی‌تر در قبال تایوان داشته و جنگنده‌های بیشتری را به حریم هوایی این جزیره اعزام کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی