رویترز: حمله موشکی ایران، هشدار به آمریکا و اعراب بود

کدخبر: 482939
اقتصادنیوز: رویترز به نقل از برخی کارشناسان بیان کرده است که حمله ایران به اسرائیل در اربیل هشداری برای ایالات متحده و شرکای عرب خلیج فارس بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات عراقی و آمریکایی، حمله موشکی روز یکشنبه به اربیل را هشدار و مبارزه طلبی به آمریکا و متحدان این کشور در منطقه توصیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی از تحلیلگران منطقه با اشاره به حمله مستقیم کم سابقه همزمان با تغییر در توازن قدرت در منطقه خاورمیانه و همچنین تلاش برای احیای توافق هسته ای ایران می گویند که این تحولات به توضیح اینکه چرا ایران این لحظه را برای نشان دادن آمادگی خود برای استفاده از موشک های بالستیک به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر ایالات متحده، اسرائیل و کشورهای عربی خلیج فارس انتخاب کرده، کمک می‌کند.

سپاه پاسداران در بیانیه ای اعلام کرد که هدف حمله «مراکز راهبردی» اسرائیل بوده است.

مقامات و کارشناسانی که رویترز اشاره ای به نام آنها نکرده است، معتقدند که شهادت اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه احتمالا محرک حمله اربیل بود اما این حمله به باور آنها هشداری برای ایالات متحده و شرکای عرب خلیج فارس نیز بوده است.

یکی از فرماندهان گروه های مقاومت در عراق که رویترز اشاره ای به نام وی نکرده، تاکید کرد که اسرائیل هدف اصلی حمله بوده، اما پیام ارسالی می‌تواند گسترده‌تر باشد.

تیتر یک
  • نوسان بیت‌کوین در محدوده ۲۹۰۰۰ دلاری

    اقتصادنیوز: نوسان بیت کوین در حدود قیمت ۲۹۰۰۰ دلار و تغییرات اندک آن نسبت به دیروز، موجب آرامش بازار ارزهای دیجیتال…

از دست ندهید
فلای تودی