جانسون: تغییر نظام در مسکو، هدف دولت انگلیس نیست

کدخبر: 485626
اقتصادنیوز: بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس گفت که تغییر نظام در مسکو، هدف دولت انگلیس نیست و لندن تلاش دارد تا به حمایت از اوکراینی‌ها در برابر تهاجم نیروهای روسیه بپردازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه خواستار ادامه تشدید تحریم‌ها علیه روسیه تا زمانی شد که آخرین سرباز روسیه از اوکراین خارج شود.

وی که در برابر پارلمان صحبت می‌کرد، افزود: «گروه هفت نباید تحریم‌ها را فقط به ازای آتش بس لغو کنند. ما باید تشدید تحریم‌ها را ادامه دهیم تا آخرین سرباز روس از اوکراین خارج شود».

نخست وزیر انگلیس بار دیگر گفت که تغییر نظام در مسکو، هدف دولت انگلیس نیست و لندن تلاش دارد تا به حمایت از اوکراینی‌ها در برابر تهاجم نیروهای روسیه بپردازد.

روز گذشته نیز سخنگوی جانسون درباره اظهارات او در جلسه کابینه انگلیس گفت: «نخست‌وزیر گفت آتش‌بس به تنهایی برای رفع تحریم‌ها علیه روسیه کافی نیست».

سخنگوی خانه شماره ۱۰ افزود: «فشار بر [ولادیمیر] پوتین باید از طریق اقدامات اقتصادی (تحریم) بیشتر و فراهم کردن کمک نظامی بیشتر جهت اطمینان از تغییر مسیر کامل روسیه ادامه پیدا کند».

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین دوشنبه در مصاحبه با نشریه «اکونومیست» گفت، انگلیس از زمان شروع درگیری‌ها در اوکراین، در مقایسه با دیگر کشورهای غربی بیشترین حمایت را از دولت وی داشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی