کاروان نظامی روسیه از هم پاشید / تغییر آرایش جنگی مسکو در اوکراین

کدخبر: 485788
اقتصادنیوز: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که کاروان نظامی روسیه به کی‌یف از هم پاشیده شده است؛ این در حالی است که روز گذشته در جریان مذاکرات اوکراین و روسیه اعلام شده بود که نیروهای ارتش روسیه در حال تغییر آرایش جنگی خود در اوکراین هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرده است که مشخص نیست کاروان خودروهای نظامی روسیه به کی‌یف پس از ناکامی در تکمیل مأموریت خود دیگر وجود دارد یا خیر، چون این کاروان نظامی از هم پاشیده است.

اسکای نیوز گزارش داد، جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: «من حتی نمی‌دانم در این مرحله هنوز وجود دارد یا نه… آنها واقعاً هرگز مأموریت خود را انجام ندادند.»

روز گذشته نیز پنتاگون اعلام کرده بود که نیروهای روسیه در حال عقب نشینی از سایت هسته‌ای چرنوبیل در اوکراین هستند. در همین ارتباط نیز یک مقام ارشد آمریکایی ادعا کرد که نیروهای روسی در حال «فرار» از تأسیسات و رفتن به بلاروس هستند.

خبرگزاری فرانسه جزئیات و خبرهای بیشتری از این گزارش را اعلام نکرده، اما روز گذشته در جریان مذاکرات اوکراین و روسیه اعلام شده بود که نیروهای ارتش روسیه در حال تغییر آرایش جنگی خود در اوکراین و جابه جایی نیرو از مناطق شمالی به شرق اوکراین هستند، هرچند در همان زمان اعلام شد که این تغییر آرایش نظامی ارتش روسیه به معنای آتش بس و یا عقب نشینی در اوکراین نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی