پیشنهاد کارساز اردوغان به پوتین و زلسنکی

کدخبر: ۴۸۵۸۶۴
اقتصادنیوز: رئیس جمهور ترکیه می گوید وقتی پای کریمه و دونباس در میان است، فقط پوتین و رئیس جمهور اوکراین هستند که می توانند اقدامی (درباره حل و فصل این موضوع) انجام دهند.
پیشنهاد کارساز اردوغان به پوتین و زلسنکی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه می گوید قصد دارد تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود داشته باشد تا بگوید: وقتی پای کریمه و دونباس در میان است، فقط او و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین هستند که می توانند اقدامی (درباره حل و فصل این موضوع) انجام دهند.

رویترز گزارش داد، اردوغان در ادامه افزود: باز هم پیشنهاد می کنم که ترکیه میزبانی دیدار میان رؤسای جمهور روسیه و اوکراین را برعهده بگیرد.

وی ادامه داد: زلنسکی دید مثبتی نسبت به این (پیشنهاد) دارد حال آنکه پوتین هم در گذشته، رویکرد مثبتی در قبال آن نشان داد.

اظهارات اردوغان در حالی است که پیشتر، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه هم اظهار امیدواری کرده بود که ظرف دو هفته آینده میزبان نشست وزرای خارجه روسیه و اوکراین باشد.

امروز جمعه، مذاکرات در سطوح پایین تر و در قالب ویدئوکنفرانس بین هیئت های روسیه و اوکراین ادامه دارد.

ظاهراً دولت کی یف به وضعیت بی طرفی در قبال ناتو رضایت داده حال آنکه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می گوید که طرف اوکراینی به درک بهتری در قبال اوضاع دونباس و کریمه هم رسیده است.

دولت مسکو شبه جزیره کریمه را بخشی از تمامیت ارضی روسیه می داند و از استقلال منطقه دونباس در شرق اوکراین هم حمایت می کند.

اظهارات اردوغان در حالی است که پوتین روز گذشته خطاب به نخست وزیر ایتالیا گفته بود که شرایط برای حصول آتش بس هنوز مهیا نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید