ادای شهادت داماد ترامپ در کمیته منتخب کنگره آمریکا

کدخبر: 485910
اقتصادنیوز: جرد کوشنر، داماد رئیس جمهور سابق آمریکا برای ادای شهادت درباره حوادث ششم ژانویه در جلسه 6 ساعته کمیته منتخب کنگره حاضر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جرد کوشنر» داماد رئیس جمهور سابق آمریکا روز جمعه در برابر کمیته منتخب کنگره آمریکا درباره حوادث ششم ژانویه حاضر شد.

وبگاه شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» گزارش داد، کوشنر اولین عضو از خانواده «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا است که در برابر کمیته تحقیق درباره حمله به کنگره حاضر می‌شود.

جلسه ویدئویی اعضای کمیته منتخب کنگره و داماد ترامپ که مشاور ارشد دولت وی نیز محسوب می‌شد، حدود ۶ ساعت طول کشیده است.

به گفته ان‌بی‌سی نیوز، کوشنر به صورت داوطلبانه در این جلسه حاضر شده و احضاریه‌ای برای وی صادر نشده است. به گفته یکی از افراد حاضر در این جلسه، داماد ترامپ به شکل دوستانه با کمیته تحقیق درباره حمله به کنگره همکاری کرد.

«ایلاین لوریا» عضو دموکرات این کمیته در مصاحبه با ان‌بی‌سی نیوز گفت از آنجا که کوشنر در زمان اتفاقات ششم ژانویه ۲۰۲۱ از مقامات کاخ سفید و از سوی دیگر داماد رئیس جمهور وقت بود «برای ما ارزش بسیار زیادی داشت که فرصت داشته باشیم با او صحبت کنیم».

ادای شهادت جرد کوشنر در کمیته منتخب کنگره در حالی صورت می‌گیرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا پس از کشمکش‌های فراوان اجازه داد اسناد موجود در «آرشیو ملی» درباره روز حمله به کنگره برای این کمیته ارسال شود.

اما تحقیقات این کمیته به‌خاطر گم شدن بخشی از اسناد مربوط به این روز جنجالی در تاریخ آمریکا به مانع برخورد کرد زیرا متن تماس‌های تلفنی کاخ سفید از ساعت ۱۱:۱۷ صبح تا ۶:۴۵ دقیقه عصر مفقود شده‌اند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی