اظهارنظر عضو تیم مذاکره کننده صنعاء درباره طرح آتش‌بس دو ماهه

کدخبر: 486053
اقتصادنیوز: یک عضو تیم مذاکره کننده صنعا درباره طرح آتش بس دو ماهه در یمن گفت: هدف دولت نجات ملی یمن، رفع کامل محاصره و توقف تمامی اقداماتی است که جان شهروندان یمنی را به خطر می‌اندازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «عبدالملک العجری» عضو هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن، در سخنانی گفت که طرح آتش‌بس دو ماهه بسیاری از درخواست‌ها و خواسته‌های اصلی مردم یمن را با خود به همراه ندارد.

وبگاه الخبر الیمنی گزارش داد، العجری تأکید کرد که هدف دولت نجات ملی یمن، رفع کامل محاصره و توقف تمامی اقداماتی است که جان شهروندان یمنی را به خطر می‌اندازد.

او افزود: «ائتلاف بر محاصره و در تنگنا قرار دادن مردم یمن پس از حملات نظامی و سیاسی تمرکز دارد و به جنگ اقتصادی و گرسنه نگه داشتن مردم روی آورد و این آتش‌بس موجب کاهش سختی‌ها و مشکلات مردممان می‌شود و مقدمه‌ای برای رفع کامل محاصره و رسیدن به یک راه‌حل نهایی است.

روز گذشته «هانس گروندبرگ» فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن، اعلام کرد که ائتلاف سعودی و دولت صنعاء با ابتکار آتش‌بس دو ماهه و توقف تمامی عملیات‌های زمینی، هوایی و دریایی و رفع محاصره شهر تعز، آزادی اسرا، از سرگیری پروازهای تجاری در فرودگاه صنعاء و ورود کشتی‌های نفتی به بندر الحدیده موافقت کرده‌اند. به گفته وی این دو ماه در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

تاکنون بسیاری از کشورهای جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران از اعلام آتش‌بس دو ماهه استقبال کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی