سفر قریب الوقوع دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا به اوکراین

کدخبر: ۴۸۶۸۴۷
اقتصادنیوز: سخنگوی ارشد رئیس کمیسیون اروپا و جوزپ بورل در پیامی توئیتری نوشت: دو مقام ارشد اتحادیه اروپا قرار است اواخر هفته جاری پیش از سفر به ورشو در بازدید از کیف پایتخت اوکراین با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، به گفته سخنگوی کمیسیون روابط خارجی اتحادیه اروپا دو تن از دیپلمات‌های ارشد این اتحادیه قبل از شرکت در کنفرانس لهستان به کشور اوکراین سفر کرده و با رئیس جمهور این کشور دیدار می‌کنند.

راشا تودی گزارش داد، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا و جوزپ بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا، قرار است این هفته از شهر کیف پایتخت اوکراین بازدید کنند.

اریک مامر، سخنگوی ارشد فون در لاین در پیامی توئیتری نوشت: دو مقام ارشد اتحادیه اروپا قرار است اواخر هفته جاری پیش از سفر به ورشو  در بازدید از کیف پایتخت اوکراین با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کنند.

کشورهای اروپایی به همراه کانادا پویشی حمایتی موسوم به «ایستادگی برای اوکراین» را در پایتخت کشور لهستان به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی و تامین نیازهای آوارگان و پناهندگان اوکراینی با حضور بعضی از سلبریتی‌های غربی برگزار کرده‌اند.

با شروع جنگ روسیه و اوکراین در هفته‌ها و ماه‌های گذشته کشور لهستان میزبان اکثریت پناهندگان اوکراینی بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید