حمله پهپادی به پایگاه عین‌الاسد!

کدخبر: 487222
اقتصادنیوز: گزارش‌های تأییدنشده از حمله پهپادی به نیروهای آمریکا در پایگاه هوایی عین‌الاسد در استان الانبار عراق خبر می‌دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، برخی منابع خبری بامداد جمعه مدعی حمله چند پهپاد به پایگاه هوایی «عین‌الاسد» در عراق شدند. شبکه خبری العربیه و الحدث گزارش دادند که این حملات از سمت صحرای کبیسه آغاز شدند.

خبرنگار شبکه خبری راشاتودی مدعی شده که پدافند هوایی عراق دو پهپاد را در نزدیکی پایگاه عین‌الاسد سرنگون کرده‌اند. با این حال، خبرنگار العربیه گزارش داده که وضعیت آماده‌باش در داخل پایگاه عین‌الاسد ادامه دارد.

هنوز به جزئیات بیشتری از این حادثه اشاره نشده است.

در ماه‌های گذشته حملات علیه محل استقرار نظامیان آمریکایی و کاروان‌های لجستیکی این کشور در عراق و سوریه تشدید شده است.

بغداد و واشنگتن در ۲۶ ژوئیه گذشته، به توافق رسیدند که نیروهای رزمی ایالات متحده تا پایان سال جاری از عراق خارج شوند و تنها تعدادی از نیروهای آمریکایی (که شمار آن مشخص نشده است) برای مشاوره و آموزش نیروهای عراقی باقی بمانند.

نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۱۴ به درخواست دولت عراق برای مبارزه با داعش که در آن زمان یک سوم خاک این کشور را اشغال کرده بود، وارد عراق شدند. آمریکا به این بهانه ۳۰۰۰ نیروی در قالب یک ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش که ۲۵۰۰ تن از آن‌ها، آمریکایی بودند، وارد این کشور کرد. پس از اعلام پیروزی بر داعش از سوی بغداد، مردم و دولت عراق بر ضرورت خروج نظامیان خارجی از کشور تاکید کردند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرد اما بیت کوین ثابت ماند.

از دست ندهید
فلای تودی