اتهام جدید آمریکا به روسیه درخصوص ایستگاه قطار کراماتورسک

کدخبر: 487355
اقتصادنیوز: بنا بر ادعای یک مقام ارشد دفاعی آمریکای، یک موشک کوتاه برد روسیه به ایستگاه قطار کراماتورسک برخورد کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک مقام ارشد دفاعی آمریکا ادعا کرد که بر اساس ارزیابی های اولیه این کشور، یک موشک کوتاه برد روسیه که از مواضع این ارتش کشور در داخل اوکراین شلیک شده است، به ایستگاه قطار کراماتورسک برخورد کرده است.

اوکراین روسیه را متهم به استفاده از بمب خوشه ای در این ایستگاه  کرده است که در نتیجه این حمله ۵۰ نفر جان خود را از دست دادند.

پاولو کیریلنکو رئیس اداره پلیس منطقه دونتسک گفت که موشک توچکا- یو روسیه که حاوی بمب های کوچک است به غیرنظامیانی که در حال تخلیه منطقه بودند، برخورد کرده است.

نیروهای روسیه متهم به استفاده مکرر از بمب های خوشه ای علیه اهداف غیرنظامی در اوکراین شده اند.

  سازمان ملل هفته گذشته اعلام کرد که ادعاهای معتبری مبنی بر اینکه نیروهای مسلح روسیه حداقل ۲۴ بار از بمب های خوشه ای در مناطق پرجمعیت در اوکراین استفاده کرده اند، دریافت کرده است.

میشل باشله رئیس کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شورای حقوق بشر در ژنو گفت که چنین حملاتی می تواند جنایت جنگی محسوب شود.

در سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۰۰ کشور با امضای توافقی استفاده از بمب های خوشه ای را ممنوع کردند. روسیه و اوکراین این توافق را امضا نکرده اند.

مقامات اوکراینی از عصر روز شنبه آتی به مدت سه روز در «اودسا» شهر بندری اصلی اوکراین منع آمد و شد اعلام کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، مقامات محلی اعلام کردند که منع آمد و شد از عصر شنبه تا صبح دوشنبه در اودسا، بندر اصلی اوکراین برای مقابله با تهدید حملات موشکی از سوی روسیه اعمال می‌شود.

در حمله صبح یکشنبه گذشته، موشک های روسیه «زیرساخت های اساسی» و مخزن سوخت در نزدیکی شهر بندری اودسا در جنوب اوکراین را هدف قرار دادند.

خبرگزاری فرانسه افزود: امروز – جمعه - بر اثر حمله موشکی روسیه به ایستگاه راه آهن شهر کراماتورسک واقع در شرق اوکراین دستکم ۳۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند. برخی منابع تعداد کشته شده‌ها را ۳۵ نفر اعلام کرده‌اند که ۴ نفر آنها کودک هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی