نخست وزیر انگلیس: عذرخواهی می‌کنم، اما استعفا نمی‌دهم

کدخبر: 488342
اقتصادنیوز: ماجرای رسوایی پارتی گیت که بیش از سه ماه است با انتشار گزارشی در روزنامه انگلیسی دیلی میرر کلید خورد و همزمان با افزایش فشارها برای کناره گیری جانسون از قدرت، اما وی تصریح کرد که از مقام خود استعفا نمی‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نخست وزیر انگلیس هم‌زمان با افزایش فشارها برای کناره‌گیری او از قدرت بدلیل رسوایی پارتی‌گیت تصریح کرد که از مقام خود استعفا نمی‌دهد.

بوریس جانسون عصر سه‌شنبه به شبکه خبری اسکای گفت که جریمه پلیس را به دلیل نقض محدودیت‌های کرونایی پرداخت کرده و از ملت انگلیس عذرخواهی می‌کند.

نخست وزیر انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر این جریمه استعفا می‌دهد، گفت: "من می خواهم بتوانم به وظایفی که دارم ادامه دهم و مشکلات کشور را حل کنم."

وی با تاکید بر ضرورت عبور از این مقطع افزود؛ کار او خدمت به مردم انگلیس است.

این درحالیست که نتایج تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که بیشتر مردم انگلیس در واکنش به رسوایی پارتی‌گیت خواستار کناره‌گیری جانسون از قدرت هستند.

ماجرای رسوایی پارتی گیت، کمی بیش از سه ماه پیش و با انتشار گزارشی در روزنامه انگلیسی دیلی میرر کلید خورد.

براساس گزارش این روزنامه، یک سال قبل، یک مهمانی خداحافظی برای یکی از کارکنان و همچنین یک مهمانی کریسمس در دفتر نخست وزیر انگلیس برگزار شده است. این مهمانی‌ها در میانه دور دوم محدودیت‌های کرونایی در انگلیس برگزار شد که در جریان آن، برگزاری گردهمایی غیرکاری در فضای بسته ممنوع بود.

بعلاوه، گزارش‌های دیگری در مورد پارتی‌های دیگر در داونینگ استریت منتشر شد که در واقع از برگزاری مهمانی‌ها در سختگیرانه‌ترین دوران محدودیت‌های کرونایی خبر می‌داد.

بر اساس تحقیقات موسسه افکارسنجی یوگو، ۵۷ درصد مردم انگلیس در مقابل ۳۰ درصد خواستار استعفای جانسون هستند. به همین میزان نیز خواستار کناره‌گیری ریشی سوناک وزیر دارایی هستند.

دفتر نخست وزیر انگلیس امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که بوریس جانسون و ریشی سوناک، به دلیل نقض قوانین سختگیرانه قرنطینه کرونا جریمه شده‌اند.

نخست وزیر انگلیس که امید داشت بحران اوکراین سرپوشی بر رسوایی او بگذارد باردیگر در لبه پرتگاه قرار گرفته است. جانسون در واقع نخستین رهبر انگلیس است که به دلیل نقض قانون جریمه شده است.

در همین حال احزاب سیاسی مخالف دولت خواستار استعفای جانسون از قدرت هستند. احزاب کارگر، لیبرال دموکرات و حزب ملی اسکاتلند خواستار رای عدم اعتماد به نخست وزیر هستند.

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی