اردوغان: ترکیه را ابرقدرت لجستیکی جهان می‌کنم

کدخبر: 488407
رئیس جمهور ترکیه شبانگاه سه شنبه به وقت تهران در نشست خبری مدعی شد کشورش را در سال ۲۰۵۳ به «ابرقدرت لجستیکی در جهان» تبدیل خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه گفت که ترکیه برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت لجستیکی راه روشنی در پیش دارد. اردوغان افزود، ترکیه به دنبال این است که یک ابرقدرت لجستیکی در جغرافیایی از لندن تا پکن، سیبری تا آفریقای جنوبی باشد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: «ما شبکه راه آهن خود را از ۱۰۹۵۹ کیلومتر به ۱۳۰۲۲ کیلومتر گسترش دادیم. هدف ما افزایش این رقم به ۲۸۵۹۰ کیلومتر تا سال ۲۰۵۳ است.با توسعه خطوط قطار تند رو تا سال ۲۰۵۳، تعداد استان‌های متصل به یکدیگر با این سامانه را از ۸ استان به ۵۲ استان افزایش خواهیم داد.»

اردوغان همچنین از طرح‌های دولت برای حمایت از اشتغال در ترکیه خبر داد.

این در حالی است که رسانه‌ها گزارش کردند که مردم شهر «استانبول» در ترکیه به تازگی در اعتراض به افزایش کرایه حمل و نقل عمومی تظاهرات کردند. در استانبول کرایه حمل و نقل عمومی ۴۰ درصد افزایش یافته و اعتراضات به این افزایش قیمت روزهاست که ادامه دارد.

روز شنبه تجمعی در مقابل یک ایستگاه اتوبوس مترو در راستانبول برگزار شد. در این تجمع برخی اعضای حزب «اچ دی پی» شرکت کردند. یکی از بانوان شرکت کننده در این تظاهرات گفت که کرایه‌ها ۴۰ درصد افزایش یافته و عملاً راحتی تردد را برای بخش بزرگی از جمعیت استانبول از بین برده است.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: «فقر در ترکیه در دو ماه اخیر به شدت افزایش یافته و حداقل دستمزدها برای تامین نیازهای اساسی مدتهاست در مقابل افزایش قیمت مواد غذایی، آب، گاز، برق و سوخت کافی نبوده است.»

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی