افزایش تنش در روابط مسکو - تل آویو / سفیر اسرائیل احضار شد

کدخبر: 489363
اقتصادنیوز: اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره جنگ اوکراین، انتقاد شدید روسیه از این رژیم را به همراه داشته و منجر به بحران در روابط دیپلماتیک میان دو طرف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از عرب 48، دولت روسیه به اظهارات یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین واکنش نشان داد و سفیر اسرائیل را فراخواند.

وزارت خارجه روسیه شامگاه یکشنبه «الکس بن زوی» سفیر اسرائیل در مسکو را فراخواند و مراتب اعتراض خود به این اظهارات لاپید را به وی ابلاغ کرد.

اظهارات وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی درباره جنگ اوکراین، انتقاد شدید روسیه از این رژیم را به همراه داشته و منجر به بحران در روابط دیپلماتیک میان دو طرف شده است.

وزارت خارجه روسیه دیروز شنبه هم در بیانیه‌ای نسبت به اظهارات اخیر یائیر لاپید، وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی درباره لغو عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد و  اظهارات لاپید تلاشی تقریباً آشکار برای سوء استفاده از وضعیت اوکراین به منظور منحرف کردن توجه جامعه بین‌الملل از درگیری فلسطین و اسرائیل بوده که یکی از قدیمی‌ترین درگیری‌های حل نشده است.

وزارت خارجه روسیه ضمن انتقاد و ابراز تاسف از اظهارات لاپید، اسرائیل را به تداوم نقض قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل با ادامه اشغالگری و الحاق اراضی فلسطین به اراضی اشغالی متهم کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی