شرط ایران برای بازگشت به مذاکرات وین از زبان سخنگوی وزارت خارجه

کدخبر: 489516
خطیب زاده در واکنش به سوالی در خصوص حاکم شدن جو منفی بر فضای مذاکرات وین گفت: جو وین منفی نیست. ایران و ۱+۴ اقدامات خود را انجام داده‌اند و منتظر پاسخ مناسب آمریکا برای رفع نگرانی‌ها هستند. هماهنگ‌کننده برجام وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری، در واکنش به سوالی در خصوص رفع« تحریم‌های سپاه در دولت گذشته، گفت: موضوعات باقی‌مانده در گفتگوهای وین برای همه روشن است. در ۱۱ ماه گذشته در مذاکرات همواره گفتیم تا زمانی که درباره همه مسائل توافق نشود، درباره هیچ چیز توافق نمی‌شود. امروز هم توافقی در دسترس نداریم که درباره آن[توافق] صحبت کنیم.

پاسخ قاطع تهران به ادعای آمریکا درباره آزادسازی پول های ایران

خطیب‌زاده تصریح کرد: موضوعاتی  هنوز باقی مانده است و قرار نیست در برجام تغییری انجام شود و موضوعات باقیمانده زمانیکه تمام شود، می‌توانیم بگوییم توافق در دسترس است.

جو وین منفی نیست

وی در واکنش به سوالی در خصوص حاکم شدن جو منفی بر فضای مذاکرات وین گفت: جو وین منفی نیست. ایران و ۱+۴ اقدامات خود را انجام داده‌اند و منتظر پاسخ مناسب آمریکا برای رفع نگرانی‌ها هستند. هماهنگ‌کننده برجام وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در مقاطع سخت مذاکرات بیشترین ابتکارات را داشته است و الان نیز در تلاش برای کسب اطمینان از بازگشت صادقانه‌ی آمریکا هستیم.

شرط ایران برای بازگشت به وین

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: واشنگتن سیاست تاخیر را در پیش گرفته است و هر روزی که واشنگتن به این چند موضوع باقی مانده پاسخ درست بدهد، ما می‌توانیم به وین برگردیم. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی