هیأتی از طالبان به تهران می‌آید

کدخبر: 489765
امیرخان متقی گفت که یک هیات افغانی در آینده نزدیک به ایران سفر می کند و در آنجا در باره افغان های مقیم و زندانی در آن کشور گفت وگو خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، انعام الله سمنگانی، با اشاره به گفت وگوی تلفنی شب گذشته حسین امیرعبدالهیان وزیر خارجه ایران با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان افغانستان گفت که در این گفت وگو هر دو طرف ابراز داشتند به گروه های مغرض اجازه نمی دهند از راه تبلیغات میان مردم افغانستان و ایران نفرت، بدبینی و فاصله ایجاد کنند.

براساس این پیام توئیتری، امیرخان متقی گفت که یک هیات افغانی در آینده نزدیک به ایران سفر می کند و در آنجا در باره افغان های مقیم و زندانی در آن کشور گفت وگو خواهد کرد.

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان دوشنبه شب در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران از امنیت کامل مراکز دیپلماتیک ایران و دیپلمات‌های ایران در افغانستان اطمینان داده است.

متقی ضمن تشکر از میزبانی دولت و ملت ایران در شرایط سخت، بر عزم افغانستان برای گسترش روابط و همکاری های خود با ایران تاکید کرد.

وی اطمینان داد که افغانستان از هیچ تلاشی برای کاهش نگرانی های تهران در مورد امنیت نمایندگی های دیپلماتیک خود دریغ نخواهد کرد.

این گفت وگوی تلفنی پس از آن صورت گرفت که دوشنبه گذشته عده ای به سفارت ایران در کابل پایتخت و سرکنسولگری آن در شهر هرات در غرب افغانستان حمله کرده و شیشه های کنسولکری را شکستند.

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی