امارات سفیر سوئد را احضار کرد

کدخبر: 489865
اقتصادنیوز: سفیر سوئد در ابوظبی در اعتراض به آتش زدن قران کریم در سوئد، امروز به وزارت امور خارجه امارات فراخوانده شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، امارات متحده عربی در اعتراض به آتش زدن یک نسخه از قرآن کریم توسط افراط گرایان در منطقه ای مسلمان نشین در استکهلم سفیر سوئد را احضار کرد.

خبرگزاری امارات (وام) گزارش داد، «لیزلوت اندرسون» سفیر سوئد در ابوظبی امروز (سه شنبه) به وزارت امور خارجه امارات فراخوانده شد و مراتب اعتراض دولت امارات به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کریم توسط افراط گرایان در سوئد از سوی «ابراهیم الهاشمی» وزیر مشاور در امور همکاری‌های بین المللی امارات به سفیر سوئد ابلاغ شد.  

وزیر مشاور در امور همکاری‌های بین المللی امارات با اشاره به اینکه کشورش تمام اعمالی را که به مذاهب توهین می‌کند نمی‌پذیرد بر لزوم احترام به آرمان‌ها و مقدسات مذهبی و دوری از تحریک دیگران تاکید کرد.  

وی گفت: در زمانی که جهان برای گسترش مدارا و همزیستی و نفی نفرت و افراط گرایی نیاز به همکاری با یکدیگر دارد چنین اقداماتی تنها به تنش، رویارویی و خفقان بیشتر منجر می‌شود. 

گروهی به رهبری «راسموس پالودان» سیاستمدار راست افراطی سوئدی - دانمارکی در عید پاک مسیحیان اقدام به سوزاندن نسخه ای از قرآن کریم در مقابل برخی مساجد و محلات مسلمان‌نشین استکهلم و برخی دیگر از شهرهای سوئد کردند که گفته می‌شود این اقدام تحریک‌آمیز با پشتیبانی پلیس سوئد صورت گرفته است. 

معترضان به این اقدام گروه‌های راست افراطی، در چهار روز گذشته با تجمع در شماری از کشورها واکنش نشان داده‌اند. 

در پی این حوادث، ۳۴ پلیس مجروح و ۱۳ تن نیز دستگیر و همچنین ۱۲۵ خودروی پلیس نیز دچار آسیب شده است.

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی