روسیه در اقدامی تلافی جویان دیپلمات های هلند و بلژیک را اخراج می کند

کدخبر: 489913
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر بلژیک را احضار و اعتراض شدید خود را به تصمیم تحریک آمیز این کشور برای اخراج ۲۱ دیپلمات روس در بلژیک به وی اعلام کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه روسیه شماری از دیپلمات‌های دو کشور هلند و بلژیک را عناصر نامطلوب خوانده و خواستار اخراج آنها از مسکو شده است.

دولت روسیه از ۱۵ دیپلمات هلندی و چند دیپلمات بلژیکی خواست تا هر چه زودتر خاک این کشور را ترک کنند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر بلژیک را احضار و اعتراض شدید خود را به تصمیم تحریک آمیز این کشور برای اخراج ۲۱ دیپلمات روس در بلژیک به وی اعلام کرده است.

به گزارش روسیا الیوم، سفیر یادداشت اعتراضی را که در آن تعدادی از کارمندان سفارت بلژیک در مسکو عنصر نامطلوب خوانده شدند و تا ۳ ماه مه باید خاک روسیه را ترک کنند، دریافت کرده است.

تعداد کارمندان سفارت بلژیک که باید روسیه را ترک کنند، مشخص نشده است.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که سفیر هلند در مسکو را احضار کرده و «اعتراض شدید خود به بیانیه غیر قابل توجیه» ۲۹ مارس که در آن ۱۸ کارمند سفارت روسیه در لاهه و آمستردام عناصر نامطلوب خوانده شدند، به وی ابلاغ کرده است.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در این بیانیه خود از ۱۴ کارمند از سفارت هلند در مسکو و یک کارمند سرکنسولگری هلند در سن پترزبورگ را عناصر نامطلوب خواند و از آنها خواست تا ظرف دو هفته روسیه را ترک کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی