پوتین دیدار با زلنسکی را مشروط کرد + فیلم

کدخبر: 490418
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه به رئیس شورای اروپا گفت برگزاری دیدار با زلنسکی به موفقیت مذاکرات میان مسکو و کی یف بستگی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به درخواست شورای اروپا برای دیدار مستقیم با همتای اوکراینی‌اش، این دیدار را منوط به موفقیت در مذاکرات میان این کشور و اوکراین دانست.

اسکای نیوز عربی گزارش داد، ولادیمیر پوتین به رئیس شورای اروپا گفته که برگزاری دیدار با ولودیمیر زلنسکی به موفقیت مذاکرات میان مسکو و کی یف بستگی دارد.

امروز، رویترز به نقل از یک مقام اتحادیه اروپا گزارش کرد که شارل میشل رئیس شورای اروپا روز جمعه در یک تماسی از ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه خواستار دیدار مستقیم با همتای اوکراینی‌اش و برقراری آتش بس فوری در اوکراین شد.

خواسته میشل از پوتین پس از سفر غیرمنتظره رئیس شورای اروپا به کی‌یف در روز چهارشنبه صورت می‌گیرد.

رییس شورای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در سفری اعلام نشده با قطار به اوکراین رفت. معاون نخست‌وزیر اوکراین در ایستگاه مرکزی راه‌آهن کی‌یف از او استقبال کرد.


او در دیدار با زلنسکی گفته بود که تاریخ جنایات جنگی روی داده در اوکراین را فراموش نخواهد کرد.

پوتین دیدار با زلنسکی را به موفقیت مذاکرات دو کشور مشروط کرد

در پاسخ به این خواسته رئیس شورای اروپا، پوتین به میشل اطلاع داد که برگزاری دیدار با زلنسکی به موفقیت مذاکرات بین مسکو و کی یف بستگی دارد.

خبرگزاری تاس نیز به نقل از کاخ کرملین گزارش کرد که پوتین به شارل میشل گفته گفت‌وگوی احتمالی‌اش با زلنسکی بستگی به نتیجه مشخص از مذاکرات دو کشور دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی