تعامل «خاموش» ایران و آمریکا

پیش بینی حسین موسویان از سرانجام مذاکرات ایران و آمریکا

کدخبر: 490632
حسین موسویان، استاد دانشگاه پرینستون آمریکا و مذاکره کننده سابق هسته‌ای در این قسمت از برنامه «راهبرد» از «توافق موقت» یا« تعامل خاموش» بین تهران و واشنگتن سخن گفت که بر اساس آن آمریکا چشمش را روی افزایش صادرات نفت ایران بست و ایران نیز درخصوص بحث مصوبه مجلس تاحدودی تسامح و تعامل نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در حالی که تا اواسط اسفند ۱۴۰۰ صحبت از این بود که گفتگوها رو به جلو است و تنها چند گام تا توافق نهایی باقی مانده، اما به یکباره مذاکرات متوقف شد. در این مدت نیز شاهد هستیم که مدام ایران و آمریکا تلاش می‌کنند تا توپ را در زمین دیگری بیاندازند.

 

دکتر حسین موسویان، استاد دانشگاه پرینستون آمریکا و مذاکره کننده سابق هسته‌ای در این قسمت از برنامه «راهبرد» از «توافق موقت» یا« تعامل خاموش» بین تهران و واشنگتن سخن گفت که بر اساس آن آمریکا چشمش را روی افزایش صادرات نفت ایران بست و ایران نیز درخصوص بحث مصوبه مجلس تاحدودی تسامح و تعامل نشان داد. به گفته موسویان فعلا طرفین این رویه را دنبال می‌کنند تا برجام به سرانجامی برسد.

همچنین مذاکره کننده سابق هسته‌ای می‌گوید که هم تهران و هم واشنگتن با وجود مشکلات داخلی می‌خواهند برجام احیا شود و در نهایت نیز طرفین با کمترین آثار منفی داخلی به توافق تن می‌دهند تا این توافق زمینه‌ای شود برای کاهش تشنج در منطقه.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی