عبدالرئوف، کودک ربوده شده بلخی بعد از 2 سال از چنگ آدم ربایان آزاد شد + فیلم

کدخبر: 490711
«عبدالرئوف» کودک بلخی که حدود دو سال پیش و در زمان حاکمیت دولت سابق افغانستان توسط آدم‌ربایان ربوده شده بود، در مراسمی با حضور «عبدالسلام حنفی» معاون نخست وزیر طالبان به خانواده‌اش سپرده شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم کودک بلخی که حدود ۲ سال پیش در زمان دولت سابق افغانستان ربوده شده بود پس از آزادی از چنگ آدم‌ربایان به خانواده‌اش تحویل داده شد.

آدم‌ربایان به ازای آزادی عبدالرئوف از خانواده او درخواست یک میلیون دلار کرده بودند، اما مقامات امنیتی دولت سابق با انجام عملیات‌های متعدد در آزادی این کودک ناکام بودند.

آدم‌ربایان پس از ربودن عبدالرئوف در آبان ماه سال 1399 بارها تقاضای پول نموده و ویدئوهایی از شکنجه این کودک را منتشر کرده بودند که واکنش‌ها و عصبانیت گسترده را در پی داشت و آن را به یک موضوع ملی تبدیل کرده بود.

ربودن این کودک خردسال نمادی از برهم خوردن نظم و قانون در حکومت قبلی و ناتوانی دستگاه‌های امنیتی افغانستان به دلیل فساد گسترده بود.

«علی لطیفی» خبرنگار افغان در واکنش به آزادی عبدالرئوف در توئیتی نوشت: این نمونه‌ای از دستیابی طالبان به چیزی است که جمهوریت نتوانست به آن دست پیدا کند.

طالبان تاکنون جزئیاتی درباره چگونگی آزادی این کودک از چنگ آدم‌ربایان ارائه نکرده است.

معاون نخست وزیر طالبان در این مراسم همچنین با خانواده‌های قربانیان حمله بر مسجد شیعیان در مزارشریف دیدار کرد و با وعده اجرای عدالت درباره عاملان حمله، به بازماندگان کمک نقدی کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی