افشای دلیل قتل دو روحانی اهل سنت در گنبد

کدخبر: 491400
اقتصادنیوز: ایران ارگان دولت با اشاره به اعترافات قاتلان دو روحانی اهل سنت گنبد، دلایل این قتل ها را منتشر کرد.
به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: عاملان قتل دو طلبه گنبدی در حالی پس از 25 روز دستگیر شدند که قاتل اصلی اختلافات شخصی را انگیزه این جنایت‌ها اعلام کرده است.
حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری استان گلستان در تشریح این پرونده گفت: شامگاه شنبه 13 فروردین پس از اعلام خبر قتل دو روحانی اهل سنت به نام‌های «پژمان» و «خوجه» در حوزه علمیه محله چای‌بوئین گنبد کاووس با سلاح گرم پرونده این قتل «به صورت ویژه» تحت رسیدگی قرار گرفت. با شروع تحقیقات پلیسی، اطلاعاتی و امنیتی قاتلان این دو روحانی در گنبد کاووس دستگیر شدند. متهم اصلی در بازجویی‌ها «اختلافات شخصی» را انگیزه اصلی قتل عنوان کرده است.
وی  با بیان اینکه قاتل و همدست او و فردی که از ماجرای این قتل‌ها خبر داشت نیز دستگیر شده‌اند، افزود: متهم اقرار کرده است به علت اختلافات شخصی، پس از تهیه اسلحه، اقدام به قتل دو روحانی گنبدی کرده است.

نیوشا ضیغمی حسابی از خجالت همسر رضا رویگری درآمد!+ عکس

رئیس کل دادگستری استان گلستان با تأکید بر اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد این قتل‌ها هیچ انگیزه خارجی یا ارتباط به گروه‌های تروریستی ندارد، خاطرنشان کرد: هم مقتولان و هم سه نفری که دستگیر شده‌اند، از اهل سنت گنبدکاووس هستند.
آسیابی با اشاره به اینکه در بازرسی از منزل متهم، چهار قبضه سلاح جنگی کشف شده است، ادامه داد: پرونده در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای گنبدکاووس به‌صورت ویژه در حال رسیدگی است.
 سردار محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی کشور نیز در این باره گفت: در تاریخ سیزدهم فروردین ماه امسال خبر قتل دو طلبه اهل سنت در محله چای بوئین گنبد کاووس به پلیس اطلاع داده شد که در جریان آن پلیس وارد عمل شد و با وجود پیچیدگی‌های حادثه، در نتیجه اقدام هماهنگ اطلاعاتی و عملیاتی پلیس عوامل این جنایت روز دوشنبه پنجم اردیبهشت ماه شناسایی و دستگیرشدند و از آنان سلاح به کار رفته در قتل نیز کشف و ضبط شد.
براساس اعلام سایت پلیس، رئیس پلیس آگاهی کشور با بیان اینکه عامل اصلی قتل و دو همدست وی دستگیر شده‌اند، گفت: ضارب علت قتل را خصومت شخصی اعلام کرد با این حال تحقیقات از متهمان پرونده در جریان است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی