یک واکنش به حذف نام امام خمینی / این نام را از شما بگیرند هیچ نیستید، هیچ!

کدخبر: 492160
اقتصادنیوز:حذف نام خمینی ناممکن است تا وقتی میراث گرانسنگ او، انقلاب اسلامی، هست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، غلامرضا بنی اسدی در یادداشتی در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

 

"این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست" این جمله راهبردی را رهبر انقلاب سال‌‌ها قبل به زبان آوردند تا تبیینی باشد بر شخصیت بی‌مانند امام خمینی در نگاه و کلام ایشان. به ویژه که در ادامه هم تصریح کردند: "الحق شخصیت آن عزیز یگانه، شخصیتی دست‌نیافتنی و جایگاه والای انسانی او جایگاهی دور از تصور و اساطیرگونه بود. او آن نخستین بود که دومین نداشت."

 

اما برخی‌‌ها را نمی‌دانم چه شده است که این عظمت مجسم را از یاد می‌برند. سرود می‌سازند، به فرمانده سلام می‌کنند اما خمینی بزرگ را از یاد می‌برند. حرفی نیست شاید کلمات و بیانشان را شایستگی نام بردن از آن "عزیزِ یگانه" نیست. اما وقتی کار به نادیده گرفتنِ پروتکل‌های رسمی می‌رسد و عکس امام از برخی دیدار‌های رسمی برخی حضرات، حذف می‌شود را چه باید گفت؟ وقتی برخی آقایان- که بود و نبودشان بسته به انقلاب خمینی است- در مراسمی می‌نشینند که عکس امام نیست چه باید پرسید؟ می‌خواهم به خود بقبولانم که غفلت بوده است و سهو. عمدی - ان‌شاالله - در کار نیست.

اما وقتی در فلان کلانشهر، عکسِ امام نیست و جایی که باید باشد، عکس یک نفر دیگر است نمی‌شود حرفی از سهو و فراموشی به میان آورد آن هم در روز قدس! فراموشی زاویه ایجاد کردن است و این کار‌‌ها عمیق کردن یک دره و فعال کردن یک گسل. اگر امروز جلویش را نگیریم، فردا ممکن است خیلی اتفاقات بیفتد. خدا نیاورد روزی را که تصور خمینی‌زدایی - از انقلابی که بی‌نام او در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست - در ذهن برخی‌‌ها جا باز کند.

خدا نکند غفلت‌‌ها دامن به تعمد بگشاید. خدا نکند - به هر نیتی - برخی‌‌ها به خود اجازه دهند عادی شدن این رفتار را. خدا نکند آن گمانه‌هایی که از پیش به نظر می‌آمد که برخی‌‌ها با امام مشکل دارند و در پی حذف او هستند واقعیت پیدا کند. خدا نکند میدان پیدا کنند این جماعت که اگر امروز از عکس و نام امام عبور کردند فردا از راه و رسم او هم خواهند گذشت و همه چیز را به خدمت خود در خواهند آورد حال آنکه به مشرب خمینی همه باید در خدمت مردم باشند.

این رفتار ضد اخلاقی‌ترین و در عین حال حرکتی ضدانقلابی است. ضدانقلابی‌ترین کار ممکن است که برخی‌‌ها به نام انقلاب انجام می‌دهند. از تاریخ بیاموزند درس‌‌ها را. می‌گویند ابن زبیر در خطبه‌هایش صلوات بر رسول خدا را به جا نمی‌آورد تا یاد بنی‌هاشم در اذهان زنده نشود! اما چه شد؟ او به هدفش رسید آیا؟ نام پیامبر تا همیشه از ماذنه‌‌ها جاری است و صلواتی که از جانِ خلق برمی خیزد، آل او را نیز در بر می‌گیرد به کوری چشم آل‌زبیر و آل‌امیه و آل‌مروان و آل‌عباس. نام خمینی هم جاودانه است.

واقعیت و حقیقت همان است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفته‌اند "این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست." پس هشدار که حذف نام خمینی ناممکن است تا وقتی میراث گرانسنگ او، انقلاب اسلامی، هست. برای جاه و جایگاه خودتان هم اگر ارزش قائلید به یاد بیاورید امام روح‌الله را چون حذف خمینی یعنی خودکشی برای خودتان! بدانید نام و نان و جاه و جایگاه به برکت این نام دارید. این را از شما بگیرند هیچ نیستید، هیچ!

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی