مسکو به تحریم های ضدروسی لندن واکنش نشان داد / سفیر انگلیس احضار شد

کدخبر: 493231
اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه از احضار سفیر انگلیس در این کشور جهت اعلام مراتب اعتراض شدید مسکو نسبت به اعمال تحریم های اخیر برضد روسیه توسط دولت لندن، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خارجه روسیه از احضار «دبورا برونرت» سفیر انگلیس در مسکو به این وزارت خانه خبر داد.

اسپوتنیک گزارش داد، دلیل این مسئله تحریم‌های اخیر لندن، به ویژه تحریم‌هایی که روزنامه نگاران روسی و رسانه‌های دولتی روسیه را هدف قرار می‌دهد، عنوان شده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این باره آمده است: برونرت را از اعتراض شدید مسکو در رابطه با تصویب بسته دیگری از تحریم‌های ضد روسیه توسط لندن که شامل تعدادی از رسانه‌های برجسته از جمله VGTRK است، مطلع نمودیم.

وزارت خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که اگر لندن به رفتار مخرب خود در قبال روسیه ادامه دهد، این مسئله ممکن است منجر به تخریب نهایی روابط دوجانبه و آسیب به روابط بین مردم روسیه و انگلیس گردد.

وزارت خارجه انگلیس تحریم‌های خود برضد روزنامه‌نگاران روسی و به ویژه شبکه‌های تلویزیونی وابسته به دولت روسیه را روز چهارشنبه اعلام کرد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره تحریم‌های اخیر گفته بود که مسکو احتمال پاسخ دادن به اقدامات مشابه برضد خبرنگاران انگلیسی در روسیه را رد نمی‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی