هشدار بوریس جانسون به امانول مکرون درباره مذاکره با روسیه

کدخبر: 493366
نخست وزیر انگلیس در گفت‌وگویی تلفنی با رئیس جمهور فرانسه ضمن توافق برای همکاری نزدیک‌تر در زمینه امنیتی، نسبت به هرگونه مذاکره‌ای با روسیه که به "روایت نادرست" آن درباره جنگ در اوکراین کمک کند، هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که به خاطر طیفی از مسائل متحمل روابط خدشه‌دار شده‌اند، متعهد شدند تا به روابط این دو کشور جان تازه‌ای ببخشند.

در این تماس تلفنی، بوریس جانسون همچنین به ماکرون به خاطر پیروزی مجددش در انتخابات فرانسه تبریک گفت.

این دو رهبر موافقند که قدرت‌های نظامی باید در مورد حمایت امنیتی و اقتصادی بلندمدت‌تر از اوکراین و همچنین تلاش‌ها برای منزوی کردن روسیه، بیش از پیش با یکدیگر هماهنگ باشند.

در این گفت‌وگو، جانسون نسبت به هرگونه مذاکره‌ای با روسیه که "به روایت نادرست کرملین از حمله به اوکراین اعتبار دهد" هشدار داد اما تاکید کرد که این تصمیمی بود که دولت کی‌یف اتخاذ کرد.

ماکرون در هفته‌های اول وقوع این حمله مرتبا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ارتباط بود.

جانسون و ماکرون همچنین درباره توافق تجاری پس از بریگزیت در مورد ایرلند شمالی که باعث تشدید تنش‌ها شده‌ است، تبادل نظر کردند و جانسون بار دیگر بر نگرانی‌های جدی و کنونی انگلیس و عقیده‌اش دال بر اینکه تغییرات جدی برای حفاظت از صلح لازم هستند، تاکید کرد.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی