صحبت با مردم کار را سهل الوصول می کند

قالیباف: اصطلاح حذف ارز ترجیحی غلط است/ مردم نگرانی نداشته باشند

کدخبر: 493630
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید با مردم حرف بزنیم، تجربه نشان داده که صحبت با مردم می‌تواند کار را سهل الوصول کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این نکته را مجدداً تاکید می‌کنم که چه مجلس شورای اسلامی با قانونی که تصویب شده و چه دولت در روشی که برای اجرای قانون آغاز کرده است، هدف مشترکمان قطعاً این است که قدرت خرید مردم در حفظ سفره‌هایشان و کالاهای اساسی معیشتی تضمین شود. این موضوع را مردم مطمئن باشند و هیچ نگرانی نداشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اساس انقلاب و نظام و ولی نعمتان ما، مردم هستند و هیچکس از مردم محرم‌تر نبوده و هیچکس از آن‌ها پای کارتر برای کشور و انقلاب نیست. هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، مخصوصاً کارهایی که مستقیماً با زندگی آن‌ها ارتباط دارد را نباید به گونه‌ای خواسته و ناخواسته انجام دهیم که خدای ناکرده احساس کنند در یک موضوعی غافلگیر و شوکه شده‌اند.

وی ادامه داد: ما باید با مردم حرف بزنیم، تجربه نشان داده که صحبت با مردم، توجیه و قانع کردن و مشورت گرفتن از سوی نمایندگان مردم و همچنین دولتی که می‌خواهد کاری را اجرایی کند، می‌تواند کار را سهل الوصول کرده تا خیلی از مشکلات به وجود نیاید.

قالیباف اظهار داشت: حتماً باید توجه کنیم هر کاری که در بحث‌های اقتصادی و در بازار انجام می‌دهیم، صنوف مختلف، افراد و شرکت‌های مختلف، تولیدکننده و توزیع کننده و همه آن‌ها در این کار نقش دارند. ارتباط و نظرخواهی می‌تواند به ما کمک کند تا کار به درستی پیش برود. طبیعتاً صحبت کردن مسئولان اجرایی با مردم ضروری است و همانطور که رئیس جمهور اشاره کرد، همه باید مرتب با مردم صحبت کرده و ان شاءالله این کار را پیش خواهیم برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصطلاح حذف ارز ترجیحی غلط و کاملاً اشتباه است. ما برای کمک کردن به سفره مردم یک بخشی از انفال و درآمدهای دولت را مخصوصاً با اولویت محرومان و طبقات متوسط، به عنوان سیاست‌های جبرانی گذاشتیم. این سیاست جبرانی در گذشته در ابتدای زنجیره و مسیر تأمین نهاده‌ها بوده و هم اکنون این سیاست می‌خواهد در بخش مصرف کننده جبران شود. بنابراین در حقیقت روش را اصلاح می‌کنیم و در قانون نیز این روش را با تزریق نقدینگی اجازه ندادیم جبران شود، بلکه با تامین کالا و خرید کالا است. حتماً باید در سفره مردم آرامش ایجاد شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی