معرفی شگرد جدید امارت اسلامی

کدخبر: 493770
اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله خود به شگردهای تبلیغاتی اخیر امارت اسلامی افغانستان اشاره کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: واقعیتی که از این جوان پشتون نقل شده، فرهنگی است که در گروه طالبان نهادینه شده و اختصاص به عملیات انتحاری ندارد. این فرهنگ که باید نام آن را «فرهنگ فریب و تزویر» نامید، بر تمام رفتارهای گروه تروریستی طالبان حاکم است. به رفتار طالبان با تحصیل دختران بنگرید. آنها تحصیل دختران را از کلاس ششم ابتدائی به بعد ممنوع کرده‌اند در حالی که دختران سران این گروه در دانشگاه‌های قطر، امارات، پاکستان و حتی کشورهای اروپائی مشغول تحصیل در رشته‌های مختلف هستند و بعضی از آنها پزشکی خوانده و اکنون مشغول طبابت هستند البته در خارج از افغانستان.

خبر مهم پورابراهیمی درباره کارت اعتباری کالاهای اساسی

عکس‌ها و فیلم‌های زیادی از دختران وزرا و مسئولان کلیدی دولت کنونی طالبان در دست می‌باشند که آنها را بی‌حجاب و با آرایش غلیظ و لباس‌های مستهجن نشان می‌دهند در حالی که این گروه، زنان و دختران افغانستان را ملزم به رعایت حجاب کامل و حتی پوشاندن صورتشان با پوشیه می‌کنند و خارج شدن آنها از خانه و مراجعه آنها به پزشک را بدون یک مرد محرم جرم می‌دانند. طالبان به مجرد رسیدن به قدرت، ارگ ریاست‌ جمهوری را مقر حکمرانی خود قرار داده و سران این گروه در قصرها و خانه‌های اعیانی مصادره‌شده یا دولتی ساکن شده‌اند ولی مردم افغانستان را به ریاضت و تحمل سختی تشویق می‌کنند و در حاکمیت نزدیک یکساله آنها بر این کشور، بسیاری از مردم مجبور شده‌اند برای تامین حداقل خوراک خود و خانواده‌شان دختران خردسال خود را بفروشند...

جلوه‌هائی از فرهنگ فریب و تزویر گروه طالبان را در دوران جدید حاکمیتشان بر افغانستان در وعده‌هایشان به مردم این کشور و به کشورهای همسایه و جهان مشاهده کرده‌ایم. آنها با اینکه با اقدامات شبه‌کودتائی و در یک تبانی خائنانه با آمریکا قدرت را در دست گرفتند و به خاطر جنایات 20 ساله‌شان علیه ملت افغانستان می‌بایست از آنها طلب عفو کنند، در نهایت پرروئی بعد از به قدرت رسیدن نه‌تنها عذرخواهی نکردند بلکه اعلام عفو عمومی کردند ولی حتی به همین وعده خود نیز وفادار نماندند و بسیاری از کارمندان و نظامیان و فعالان سیاسی را بی‌سروصدا به قتل رساندند بطوری که آمارهای مردمی تعداد این جنایات را تا چند هزار نفر نیز دانسته‌اند. گروه طالبان با اینکه وعده رعایت حقوق تمام مذاهب و قومیت‌ها را داد، قانون اساسی را کنار گذاشت، فقه جعفری را حذف کرد، فقط قوم پشتون را به مناصب گمارد و یک دولت کاملاً انحصاری پشتونی تاسیس کرد. به دولت ایران وعده تامین سهمیه آب هیرمند را داد و در مورد حقوق شیعیان نیز شعارهای مثبتی داد ولی به هیچیک از این وعده‌ها و شعارها عمل نکرد و مدتی است که شیعه‌کشی و حذف هزاره‌ها در دستور کار این گروه تروریستی قرار دارد. آنها به دولت‌های همسایه و جهان وعده ایجاد دولتی با رعایت دموکراسی دادند ولی حاضر به برگزاری انتخابات نشدند و از سخنانی که می‌گویند کاملاً روشن است که هرگز زیر بار انتخابات و رای مردم نخواهند رفت.

نکته بسیار مهم اینست که به گروهی با ویژگی‌های طالبان نمی‌توان اعتماد کرد و کسانی که تصور می‌کنند می‌توانند به حسن ‌همجواری این گروه اعتماد نمایند، در نهایت ساده‌لوحی قرار دارند. از رفتار و حتی گفتار سران طالبان کاملاً پیداست که آنها در حال خریدن فرصت برای تثبیت کامل قدرت خود هستند تا در زمان مناسب بتوانند ماموریت خود را که تحقق اهداف سلطه‌گرانه آمریکا در منطقه است به اجرا درآورند. سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان تاکنون بر کارشناسی دقیق و شناخت ماهیت واقعی این گروه مبتنی نبوده است. کاملاً روشن است که گروه طالبان در مرزهای ایران و در تعدادی از استان‌ها در حال تحکیم موقعیت خود برای اقداماتی منطبق با اهداف سلطه‌گرانه آمریکاست. دولت جمهوری اسلامی ایران باید هرچه سریع‌تر برای جلوگیری از شکل‌گیری زمینه‌های این توطئه خطرناک اقدامات جدی نماید. این اقدام اگر امروز صورت نگیرد، فردا قطعاً دیر خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی