اقدام جدید بلاروس در واکنش به تحرکات غرب و ناتو

کدخبر: 494302
اقتصادنیوز: دولت بلاروس اعلام کرد در واکنش به تحرکات ناتو و غرب، نیروهای نظامی خود را در سه منطقه مرزی با اوکراین مستقر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دولت بلاروس روز سه شنبه اعلام کرد در واکنش به تحرکات غرب و ناتو نیروهای نظامی خود را در مناطق مرزی با اوکراین مستقر خواهد کرد.

رویترز گزارش داد، دولت بلاروس روز (سه شنبه) اعلام کرده نیروهای نظامی خود را در سه منطقه مرزی با اوکراین مستقر خواهد کرد. این درحالی است که الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس پیش از این طی سخنانی از بالا رفتن قدرت دفاعی کشورش با تجهیز به موشک‌های روسی خبر داده بود.

بلاروس به عنوان متحد نزدیک روسیه اعلام کرده است قصد ندارد در عملیات نظامی مسکو در اوکراین شرکت کند ولی نیروهای نظامی روسیه می‌توانند از خاک این کشور علیه کی‌یف استفاده کنند.

ویکتور گولویچ رئیس ستاد مشترک ارتش بلاروس گفت: از ماه‌های گذشته آمریکا و نیروهای ناتو نظامیان خود را در نزدیک مرزهای بلاروس مستقر کرده‌اند و در شش ماه گذشته نیروهای نظامی غرب بیش از دوبرابر شده است.

وی گفت: بلاروس در واکنش به تحرکات نظامی غرب درصد اجرای رزمایش های نظامی است.

لوکاشنکو گفت: مسکو موافقت کرده است به مینسک در تولید موشک‌های مشابه اسکندر کمک کند. وی همچنین اصرار به استفاده سامانه‌های موشکی اس۴۰۰ و اس۳۰۰ ساخت روسیه در ارتش این کشور است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی